Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem systém nedetekuje HDD

Zdravím, prosím vás, potřebuji radu, koupil jsem externí HDD, není úplně nový, ale majitel ho přede mnou odzkoušel a je funkční.
Připojil jsem ho doma a v OS nic nevidím, jakoby ani nebyl zapojený,

http://www.alza.cz/externi-pevny-disk-maxtor-oneto uch-4-plus-1tb-d87042.htm?lang=CZ

Připojil jsem ho přes Firewire, protože tolik nezatěžuje CPU.

Díky, pěkné odpoledne

na USB jede v pohodě, ale nemám tak dvakrát skvělý CPU a při kopírování jde sakra poznat, že kopíruju.
Proto jsem chtěl onen firewire, taky je o něco rychlejší než USB 2.0

Jinak mám Firewire vstup na desce přeci :

MSI P7N SLI PLATINUM / P7N ZILENT http://www.msi.com/product/mb/P7N_SLI_Platinum__P7 N_Zilent.html#hero-overview
Intel 2 Quad 3.0 Ghz
Ati Radeon HD 5770 Vapor-X
6 GB RAM DDR2
450 W Chieftec

Windows 7 Ultimate (64x)

Zobrazit - podla pripojenia. Je potom pod nim nieco?
Ten disk netreba nahodou prepnut na firewire nejakym prepinacom alebo co? Ma mat napajanie z firewire?
Verzii FW bolo viac, co to ma v nejakom manuali ze s cim to je kompatibilne?

Kopirovanie cez USB nezatazuje nijak CPU. "sviznejsi" ak myslis rychlost, tak USB2.0 ma max ca. 40MB/s, a disk stejne o moc viac neda, takze to je fuk. USB3.0 da potom 10x tolko, FW je dnes uz nezmysel.

Disk je starsi, 3.0 nevede.
Díval jsem se, disk má jen napájení, to je zapojené do sítě.
Žádné zapínaní, tlačítko nemá, pročítal jsem příručku, pak se nedá svítit a budu si muset vystačit s USB.
Podporuje FW 400 a já mám zapojeno do FW 400.

Zobraz si toho spravcu podla pripojenia, ci ten disk nasiel pod tym FW controllerom, ked je na tom FW napojeny. Ak ano tak sprava diskov a tam kontrolovat ci je priradene pismeno apod. Ak ne tak neviem co je s tym FW, ja som uz FW controller nemal ze uz ani nepamatam. Pouzivalo sa to skor na kamery tusim)