Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barvy na notebooku

Dobrý den,
koupil jsem si nový notebook (https://www.mironet.cz/asus-rog-g551jkcn100h-156qu ot-fhd-i74710hq-25ghz-1tb24gb-ssd-8gb-nvidia-gtx85 0m-4gb-dvd-win81-cerna+dp215273/?gclid=Cj0KEQiAgMK mBRDMjo_F9OfUubABEiQAp8Ky13Q3Dq996j700J6Y3pe_5VGLP WUHMfoQAsTvudPSh5waAtzv8P8HAQ) a dělá mi takovou nepříjemnou věc. Když mám jenom zobrazenou plochu, ukazuje mi barvy jinak, trochu méně tmavší, než když mám přes půlku plochy otevřeno něco jiného. Dá se nějak zbavit této automatické kalibrace (?) barev? Díky.

Nejake setrenie spotreby apod vypnut?

Tu asus divnu vec si uplne odinstaloval a restartoval windows?

Este skontroluj v ovl.panely - energia/napajeni ci co, podrobne nastavenia planu, najdi si tam sekciu display, a ze ci neni nastavene stmavit display po x minutach alebo podobne.

Nastavení grafiky intel - napájení - úspora energie - zakázat. Dokáže to dělat nepříjemné efekty.
Pro jistotu i ve windows zakaž automatické nastavování jasu (Nastavovat mi jas automaticky) - zjistil jsem, že tahle kravina omezuje jas podsvícení.