Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nerozpoznán externi hdd v usb 2.0

Ahoj, mám takový problém.
Koupil jsem si tento disk http://www.alza.cz/western-digital-2-5-elements-po rtable-2000gb-cerny-d433999.htm?kampan=adpla_produ kty_pevne-disky&gclid=Cj0KEQiApbunBRDs0fba3dz484cB EiQAMsx-pwRrlKHHT78jVf8WyfRsNaxtfAw3iceqr9P72EP_0t MaApyp8P8HAQ#recenze, který má být kompatibilní s usb 2.0. Jenže po připojení do pc (operační systémy Windows 7 64bit, usb 2.0.) je "zařízení nerozpoznáno" ačkoliv disk svití a "točí se". Když disk připojím do jiného pc (Windows 8 64bit, usb 3.0.) tak se v pořádku načte a funguje, nicméně v usb 2.0. taky nejde ani v tutom pc. Projení s pc je kabelem, který byl u disku přiložen (http://www.tsbohemia.cz/kabel-micro-usb-3-0-5gbps- usb-a-micro-usb-b-mm-1m-cerny_d116837.html?gclid=C j0KEQiApbunBRDs0fba3dz484cBEiQAMsx-p5KD8GvRd04m0p- 5so9vpbpEfkmvTdD-FF_CQM1p-3UaAvw48P8HAQ) . Zkoušel jsem aktualizovat ovladače - nic, ve správci zařízení je detekován jako unknown device.
Předem dík moc za odpověď.

disk předpokládá napájení usb3, které dává o něco větší proud než usb2.
disky jsou na tom s rozběhovým proudem spíš přes hranu zatížitelnosti usb2 a spoléhají na to, že to výrobci neomezují přesně na 0.5A.
usb2 to často řešilo dvojitými koncovkami, ošem taková dvojitá redukce na mini-usb3 se nedělá.

máš buď žravější disk, nebo výrobcem příliš přísně omezenou ochranu usb. musel bys to zapojovat přes aktivní (napájený) usb hub.

Ja (viz vyssie) skor narazam na to ze USB3.0 kabel ma dalsie draty, ktore po zapojeni do USB2.0 portu (jedna strana nezapojena) funguju ako antena, a cinsky dementny chip ked tam detekuje nejake pulzy tak si mysli ze pride tam teda cosi rozumne vo formate USB3.0, a ono nepride :D Preto skusat vzdy aj USB2.0 kabel, ak je jedna strana USB2.0

Dik za reakci. Je to zvlastni, ale kamarad mne pujcil svuj kabel kterej ma k externimu disku (coz je temer stejnej (je o neco tlustsi) kabel jako mam ja, takze je to taky ten micro USB 3.0. kabel) a s nim disk jde v pohode i v USB 2.0. Takze by byl ten originalni kabel "rozbitej" a nekompatibilni s usb2? Nebo muze bejt i nejakej rozdil v tech kabelach, i kdyz jsou oba usb3 micro? Jestli mam teda reklamovat nebo si koupit jen novej kabel ....
Diky moc :)

je o neco tlustsi

znamena ze ten jeho je dobry a ten tvoj je nejaky 5centovy cinsky srot. Ono staci ze to je tienene a potom tie draty uz nefunguju ako anteny. Ak mas doma USB2 kabel tak proste pouzi ten a nic nekupuj.

A znamena to aj ze ten jeho ma mensi odpor = dolezite v tom co pisal brtnik.