Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rychlost hdd

Zdravím. Pořídil jsem nový hdd. Jedná se wd black 1tb 7200rpm s 64mb cache. Předtím jsem nějaký samsung 1tb s 5200rpm, cache nevim. Bohužel mi přijde že je stejně rychlý, ba i pomalejši. Udělal jsem i ten "test" hw ve winech a skóre stejné jako předtím, 5,9. Nevíte proč? Nebo jak to zrychlit? To jsem vyhodil 2k zbytečně?

Ano, je na něm systém. Měřil jsem stopkama a od kliknutí na zapinac po znelku systému je to 1:22. Mám win 7 ultimate sp1 plne aktualizovany. Všechny komponenty jsou nové, čekal jsem ze to bude šlapat. I celkove reakce se mi moc nezdaji rychle

Tady to vidíš, všechny plotnové disky jsou na tom skoro stejně (1OOMB/s přibližně), pak záleží na otáčkách, to dokáže snížit přístupovou dobu, ale vždy to bude astronomických 5-15ms.

A ty věříš nějakému "skóre" (pravděpodobně z windows)? K čemu ti to je, když nikdo neví, jakým způsobem se určuje.

Netuším, ale pokud mi procak a ramky skočí o 2 čísla a hdd ani o 0,x , tak je to zvláštní. Nicméně jsem chtel nějaký kvalitní hdd a byl mi porazen tento. Sice jsem se chtel dostat do 2k, ale sshd 1tb mi byl rozmluven. Tak ja nevím. Zkusím ty testy a uvidim no.

Zkusim otestovat a pak vyměnit ten sata kabel a znova otestovat. Mám zdroj seasonic s12ii, taky fungl nový. Mohlo by to být tím, že jsem na ten hdd zapojil ten poslednkonektor aby mi tam zbytek neplandal? Mám to kdyžtak zkusit napojit na jiný?

Tak jsem to otestoval pomocí toho HD tune, šel mi jen Benchmark čtení. U zápisu mi to háže nějakou chybu. Crystal disk mark screen taky přidávám. Bohužel nevím jak se vkládají obrázky tady, tak jsem použil letecko poštu. Jinak jsem to několikrát zapl a vypl. Po 15 vteřinách od zapnutí najede teprve screen Asus. Poté pc najel a žádná znělka nebo tak. Zapl jsem po najetí chrome. Po 10ti vteřinách teprve najel a po dalších 10ti najel google a pak až zazněla startovací melodie.

Podstoupil jsem teda i výměnu SATA kabliku a dělá to to samé. Nastartovaný pc za minutu a půl. Vyčetl někdo něco z těch screenu ? Jak to mám teda řešit ? Reklamovat HDD ? Zkusit přeinstal win ? Grafikou to být nemůže co ? Mám starou ASUS HD 4770 512mb.

Takže jsem to přeinstaloval. Po instalaci ovladačů to najede za 37 vteřin. Aktuálně mám W7 HP 64bit sp1. Mám tam nainsalovat aktualizace nebo ne, abych třeba předešel té minulé situaci. Měl jsem win předtim upgradovaný na ultimate. Je to v něčem lepší ? Nebo to nechat být a zůstat u HP ?