Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemozem rozbehnut PC

Zdravim... kupil som maticnu dosku AsRock K7VT4A PRO (http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7VT4A% 20PRO&s=AMD), dosku som zapojil podla manualu ale po zapnuti PC sa rozbehnu len ventilatory a tu to aj konci, ziadna odozva na obrazovke. FSB som nastavil na 200MHz, skusal som nastavit aj nasobic ale nepomohlo. Ostatne jumpre som nechal tak ako uz boli na doske. Viete poradit, co by som mohol este skusit? Problem vyzera na dosku, ostatne komponenty boli odskusane v inom PC.
Alebo s tym moze mat nieco spolocne toto? -> CAUTION! Do NOT use a 3.3V AGP card on the AGP slot of this motherboard!It may cause permanent damage! Nevedel som zistit ake su tie graf. kt mam.

PC konf.:
CPU : AMD Duron 1200
VGA: inno3D GeForce 2 MX440 (skusana aj ASUS Radeon 9200SE 64MB)
RAM: 2x256MB Legend/A-Data (skusane aj samostatne)
HDD: asi Western Digital

Za pomoc vopred dakujem.

FSB máš mít 100Mhz ne 200. To bude ono8-) Výrobci desek označují skutečnou rychlost v Mhz výrobci procesorů někdy efektivní =200mhz. To agp varování se netýký těch karet co máš -týká se ještě starších.Násobič nastav na auto neboť to většinou nenajede pokud nestrefíš správný.

Jumprovat tam mozes len FSB a nasobic, FSB 200 a nasobic na 12x pre duron 1200. Pozri si poriadne na doske kde ma jumper pin 1, zvykne byt zvyrazneny na doske. Niekedy z navodu nie je jasne na ktorej strane jumpra je v skutocnosti pin 1.

Ak to nenabehne zapoj speaker, odpoj uplne vsetko nechaj v doske len CPU (plus speaker a powerbutton), zapni, musi pipat. Ak nepipa je v haji doska, CPU (poskodeny pri instalacii chladica?), alebo zdroj, skusit vymienat.