Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno telefon pro přítuli

Ahojte,
obracim se na Vas s prosbou o radu. Chtel bych moji prituli udelat radost a koupit ji novy telefonek. Momenttalne jede na prťavem samsungu, ktery uz ma sva leta za sebou. Co by tedy potrebovala:
1) mel by byt mensi 4-4,5 palce, bez externi klavesnice
2) hodne posloucha hudbu, tak 3,5mm a kdyby byl telefon s lepsimi repro?!
3) hodne na telefonu cte (zpravy, recepty, fb,...), takze kvalitni displej
4) hry nehraje, ale hodne sleduje youtube a jine video portaly
5) urcite android.
6) klasika wifi, mob. data pouziva, ale LTE u nas jeste neni.
7) cena. Neni nejak omezena, ale spis se divam na cena/vykon. Pokud byste me utvrdili, ze je vyborny telefon za 10k, nemam problem jej koupit,ale musi byt argunenty proc. Predstavoval bych si cenu kolem 5ti tis., ale rikam, neni to nejak omezeno.

Budu velmi rad, za doporuceni konkretniho pristroje.

Mockrat dekuji,
Michal

Osobně jsme manželce koupil Samce ACE4 LTE (to byl super kup, je z něj nadšená - AMOLED, LTE, svižný, malý a cena velmi dobrá. Jediná nevýhoda je chybějící proximity senzor, ale s tím se dá žít). Bez LTE je S3 Neo (výkonnější), případně LG L9 II (ten jsem pořídil neteři, taky celkem OK a levný s kvalitním displejem; u něj ale s upgradem na kitkat dochází k zásekům, pokud je aktivováno 3G). A protože "určitě android", ochuzuješ se o kvalitní výběr WP telefonů za dobrou cenu (tvůj boj). Zajímavé jsou ještě i malé Xperie, ale tam cena už bude šplhat k 10 tisícům.

Doporučuju:

- pokud používá mob. data a telefon je na delší dobu jak 1 rok, tak určitě s LTE (3G se bude postupně vypínat a za rok taky může skončit jen na EDGE, pokud nebude mít LTE)
- pořádně si probrat displej. Rozlišení není až tak podstatné, spíše kontrast a barvy (já proto jednoznačně chci kdekoli čitelný AMOLED)

Dokonce má i jakousi tu odolnost IP58, což taky není od věci.

Ano, tam akurat trochu vadi, ze pri "klasickom" nabijani treba zakazdym otvorit krytku USB portu (a je otazkou, kolko rokov ta krytka pri takto castom pouzivani vydrzi). Nabijat sa ale da aj inak.

4) hry nehraje, ale hodne sleduje youtube a jine video portaly

Nemam to s cim inym porovnat, ale ten displej je skvely.

2) hodne posloucha hudbu, tak 3,5mm a kdyby byl telefon s lepsimi repro?!

No neviem, reproduktor nie je nic extra (novsia Z3 compact je na tom, v tomto smere, asi lepsie), ale ja pocuvam hudbu jedine cez sluchatka, takze mi je to jedno.

Zrovna jsme nafasovali LG G2 mini a tohle je telefon, ktery muzu smele doporucit. Uzasna vydrz - vydrzim s nim 4 dny bez nabijeni, Samsung Advance jsem nabíjel denně, HTC One SV občas vydržel i 2 dny.
Co na něm není ideální:
tlačítka vzadu
nemá senzor světla, takže automaticky nemění jas displeje

To už je docela velké 4,7". Asi by to překousla, ale i tak. Navíc, ten senzor světla je docela zásadní, respektive, teď na svém samsungu hodně často upravuje ručně tu světlost. Na jednu stranu je na to zvyklá, na druhou stranu, proč to nedělat automaticky, když to funguje :-).

tak tady jsem teda zatim srovnal kandidaty.

http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu/sc-63-c-1/ default.aspx?catcomp=1&itemlist=48093%2c52405%2c52 714%2c52513

Galaxy young je tam pro srovnani, ktery ma pritule momentalne (az ted jsem se k jejimu telefonu dostal, kdyz spi - chci ji prekvapit s novym tel.)

Ace4 asi vypadava rovnou (nema lte a malo ram) a g2 je sice nejvetsi, ale zase je velmi zajimava cena. Z1 ma tu ip58, tak by mohl vice vydrzet a ma nekompromisni vykon (je to novinka). Mate jeste nekdo nejaky navrh, at uz na telefon, nebo nejakou pripominku k te Z1, ktery asi v pondeli objednam?

Snad se mi nezalibi a moja nedostane mojeho note2 a ja si necham Z1 :-D.

(je to novinka)

Je tu tak rok už.

ip58, tak by mohl vice vydrzet

Je to pouze proti částečnému vniknutí prachu a voděodolnost. Navíc pozor na plasto-skleněné záda, které po pár dnech nošení vypadají jako vyprané s klíčema, pokud jej neobstaráš folii / kryt.

Ještě bych navrhnul Xiami Mi2S. Nepodporuje ale LTE.

ACE 4 LTE (SM-G357FZ) samozřejmě LTE má. Podle mě sis vybral špatný model.

http://www.samsung.com/cz/consumer/mobile-phone/mo bile-phone/touchphone/SM-G357FZWZTMZ

Co se RAM týká, moje žena nedostatek nepociťuje (mobil má tuším 896MB RAM), a to hraje jak o život gamesky (Zombíky), Skypuje, Viberuje.. Na ty tvé požadavky IMHO naprosto bez problémů.

U Xperií pozor jen na kvalitu, dost často se lámou a hlavně by jí neměl spadnout na zem. :-)

No v tom srovnavaci to lte neukazuje, navic se docela bojim toho tft displeje.
Navic jsem uplne zapomnel na samsungy S4, nebo S5 mini, jak pise rqdce8888 o post vyse. Ty asi taky jeste zamichaji kartama :-(

Edit: kukam na tvuj odkaz, ma superamoled a lte4 ... jsem z toho jelen. Asi vezmu moji do obchodu a at si vybere sama :-D

tak znova: LTE podporuje, displej je AMOLED. Musíš se dívat na productnumber, protože ACE4 jsou tuším dva, ten druhý bez LTE.

Jde o to, kolik chceš reálně zaplatit. Kolem 5 tisíc je to dobrý mobil, který většinu ostatních za podobnou cenu přebije funkcemi. Pokud dáš víc, klidně Xperii, jen upozorňuju, že je velká šance, že ji budeš reklamovat.

Co jsem slysel, tak Z1 compact je svetla vyjimka, asi ani v SONY nevedi jak se to povedlo, protoze u Z2 to uz zopakovat nedokazali a Z3 zatim nemam referenci, jestli uz je to lepsi.

P.S. Z3 jsou debilni nanoSIM, takze to ani nesleduju, protoze to bych nikomu nedoporucil.

nanoSIM me sere (sorry ale slusneji se to podat neda). Jiste u operatora si to dost casto nikoli zadarmo vymenis, ale kdyz budes potrebovat SIM strcit do jineho telefonu, ktery neni touto debilovinou vybaven, tak mas smulu. microSIM se da pomerne lehce vystrihnout a kdykoli zase do puvodniho "obalu" miniSIM zase vlozit zpatky.

Když opominu to, že já měl výměnu SIM zdarma, tak je podle mě blbost zavrhovat Z3 jen kvůli tomu, že má NanoSIM. Není snad takový problém nosit někde v peněžence adaptér nebo původní formu SIM před tím, než se vyloupne. Tak to mám já a nijak mě to v peněžence nevadí.

v tomto punktu souhlas s Redmarxem. Mikro se dá ještě přeredukovat zpátky na mini, ale Nano je totálně zparchantělý formát. Ani když máš novou SIM, která má předseknuté všechny formáty, tak ani potom z nano formátu není cesta zpět. A měnit pokaždé SIM kartu, když ji potřebuješ strčit do jiného tlf. to je geniální myšlenka hodná těch debilů z Cupertina co pěstují jabka.

příklad: chcípne ti mobil. Potřebuješ teflonovat, máš starou Nokii jako zálohu a s touhle Jobsovou pomstou si můžeš víš co. Vše to je jen o tom, jestli je pro tebe mobil hračka na hraní, nebo pracovní nástroj. Výměna karty je leckdy docela dobrodrůžo, zvláště když máš nějaký firemní tarif nebo používáš virtuála.

nosit někde v peněžence adaptér

Ten adapter taky neni zadarmo, nehlede na to, ze to obcas u nanoSIM nefunguje. Muzes se zeptat u operatora, oni maji klesticky na vystrihavani microSIM a nanoSIM z miniSIM. Poptej se kolik lidi se do tydne vrati s vystrizenou nanoSIM, ze to nejde a kolik s microSIM. Tech problemu je opravdu hafo. Osobne jsem presvedcen, ze do kazdeho telefonu se dokaze vmestnat miniSIM, ale jsem schopen pochopit da se rici razantni zmenseni na microSIM, ale ta nanoSIM je jen o chlup mensi, proc to ma potrebu nejakej debil do tech telefonu zavadet nechapu, Apple at si se svyma tupyma oveckama dela co je libo, ale nechapu proc se po nem musi nutne SONY a uz i nekteri dalsi opicit.

Souhlasim, ze nanoSIM je nesmysl, ale rozhodně to není takové terno, jak se tu uvádí. Důležité je si vzít od operátora rovnou nanoSIM a použít kvalitní redukci. Měním telefon maximálně po třech týdnech, takže za rok mám víc telefonů než možná většina za život. :D Na problém s kartou jsem nikdy nenarazil, přesto věřím, ze při ořezání byt může. Kdyby bylo stále jen Micro, byl bych raději, ale nekupovat kvůli tomu telefon je blbost.

Tak dle dosavadni diskuze jsi se evidentne vydal spravnym smerem, akorat poznamku k tomu, ono treba ty si myslis nebo i ona, ze by vic jak 4,5" bylo moc, ale zdani klame, dost casto a mozna prekvapive i zeny, jak jednou dostanou vetsi telefon, tak uz zpatky mensi nechteji. Ono dneska u tech vetsich se vyrobci snazi o minimalni okraj a ono to o moc vetsi pak celkove neni, akorat je vetsi displej a to je urcite pozitivni pro kazdeho.

Takze je to jen se rozhodnout ktery, favorite nemaji vetsich minusu a spis je to volba dle designu:

Samsung Galaxy S5 mini
Sony Xperia Z1 compact
LG G3s
LG G2 mini
Samsung Galaxy S4 mini

(Seradil jsem to, jak bych to pravdepodobne honotil dle svych preferenci.)

Safra chlapi, nechodite spat? :-)
Jinak budu s Tebou souhlasit a pujdu do te s5mini. Bude to asi nejjednodussi prechod z toho youngu. Telefon je vetsi nez young, ale tlacitka a vse ma stejne i vzhled je vlastne stejny. Coz u xperie neplati (ma i tlacitko zpet na druhe strane). Vyhoda je vykon a taky ta nejaka ochrana. Navic zadni kryt se asi jen tak neposkrabe, jako u Z1. Jeste se zkusim podivat na ten Ace4 od touchwooda, ten me laka zase cenou, ale z 90ti% jsem uz rozhodnuty pro S5mini.

Mockrat dekuji za pomoc, ta S5mini me vubec nenapadla :-).

Doted pouziva Android, pravdepodobne je na nej zvykla a dost mozna nebude az takovy fanousek, aby se ucila jiny system, ale to musi zhodnotit tazatel. Podotknu obligatni, zkontrolovat, zda na konkurencni platformu jsou vubec aplikace, ktere pouziva.

Asus urcite ne, zere to a nema to pritom ani adekvatni vykon, nebot to je postavene na Atomu. Zde bych podotknul, ze pokud by tazatel rok dva pockal, tak velmi pravdepodobne bude moci i Asus zaradit do vyberu, nebot nove Atomy Z35xx vypadaji velmi slibne, at uz otazkou vykonu nebo i uspory energie, Asus sam o sobe ma ty smartphony pomerne kvalitne provedene a dost mozna predci vsechny ty zavedene znacky. Jenze zatim byl se Z35xx ohlasen jedinny model Zenfone 2 a to s 5,5" displejem, pricemz kdy bude realne ke koupi je stale asi jen v hlavach managementu Asusu a mozna i Intelu.

Přesně tak, WP bych si možná pořídil já, ale jí to dát nemůžu. Nedovedu si představit i u toho sony, to tlačítko prohozené s menu tlačítkem, to by byl průser taky :-) (známe ženské).

Když jsem se ji "nenápadně" zeptal, který se jí více líbí (záminka byla, že vybírám telefon pro bráchu), tak vybrala tu S5mini, problém ale je, že není v červené barvě, jako má nynějšího younga :-D ... jej budu muset asi přestříkat sprejem. Na sony se jí nelíbila ta hranatost, takže je asi rozhodnuto.

Na Vianoce som manželke kúpil tiež Z1 compact a nevie si ho vynachváliť. Chvíľku som aj rozmýšľal že budem sviňa a dám jej radšej svoj Huawei P6 :) V tejto kategórii veľkosti displejov asi veľa kvalitných alternatív nebude. Nechápaem prečo všetci začali robiť tie 5 palcové lopaty.

Oznacil jsem za vyreseno. Jen pro info, objednal jsem nakonec podle touchwooda Ace4. Myslim, ze si ve vsem polepsi vice jak dvojnasobne a opravdu ta cena/vykon je perfektni. Ten telefon ma uplne vse co potrebuje a v dostatecnem mnozstvi vykonu, tak je zbytecne vyhodit o 4k vice, za neco, co by nevyuzila. Jen pro info, bude prechazet z samsung young.

Mockrat dekuji touchwoodovi i vsem ostatnim za diskuzi k veci, ktera velmi pomohla :-).