Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Klon hdd - nebootuje

Notebook thonkpadR61, WinXp. Spravim klon hdd - povodnu v ntb, novy pripojeny na USB. Odskusane rozne prg, easeus, .... naposled od seagate... vzdy je vysledok taky, ze mi zostane blikat vlavo hore kurzor a dalej nic. fixboot a fixmbr sa tvaria ze vsetko zapisali ako mali . . . . napriek tomu nenabootujem. Nejaky napad? Jedna sa v podstate o jednorazvu akciu, nic platene. A rychle. Sw od seagate mi to kopiroval asi 9 hodin :-( hdd 1000 MB, obsadenych asi 700, dve particie . . . .

ten oddiel si vytvaral ty, alebo kto? Ma nastaveny flag aktivny (boot flag)? Viz napr. gparted., alebo ja pouzivam ranish z DOSu.
Vseobecne ak mas take problemy tak sa da urobit aj to ze zacnes instalciu XP normalne (v instalatore urobis oddiel a zacnes instalaciu nech to urobi vsetko spravne bootovatelne), potom po prvom restarte nepokracujes v instalacii ale naklonujes oddiel.

fixmbr a fixboot by mali spravit to co treba, nie? nabootoval som aj gparted (dost stary), pozeral som niektore prg, c bolo poznacene ako bootable . . . ale nikde neviem najst resp zmenit polozku Aktivny, kedysi sa muselo nastavovat nielen bootovaci, ale aj aktivny, neviem ako sa zmenila situacia za poslednych 20 rokov :-) Aj nad tym som uz rozmyslal, ze instalovat ciste XP, a potom klon, ale napr sw sa pyta ci ma zrusit vsetko na cielovom disku (particie a pod) a len potom pokracuje, takze aby som nerobil nieco, co nakoniec aj tak sa zmaze. nehladiac na to, ze klonovanie som spustil vecer o 20tej, a skoncilo niekedy rano o 05 :-( . . . .
Ktory prg z gparted mas overeny? este som pozeral aj hiren's boot, C ako bootovatelne . . . .