Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC po zapnutí 1x dlouze pípne a následně 3x krátce.

Zdravím všechny,

před Vánoci jsem pořídil novou sestavu:

proc: Intel Pentium G3258,
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9,
zdroj: Seasonic SS-500ET-F3 500W (ještě z předchozí sestavy),
zákl. deska :GIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97,
GC: Sapphire R9 270 DUAL-X 2GB GDDR5 WITH BOOST & OC.

Z počátku, první týden až dva, šlo PC (na win 8.1) bez problémů. Poté se při startu pc začal projevovat v nadpisu zmíněný beep code (1x dlouze + 3x krátce). Na netu jsem vyčetl ,že tento beep code je spojen s grafickou kartou, proto jsem ji vyndal ze slotu (pro jistotu vše znovu očistil) a znova nainstaloval. Problém opět na nějaký čas zmizel, nyní se však opět vrátil. PC normálně naběhne do windowsu, ale monitor nic nezobrazuje. (zkoušel jsem přendat kabel do slotu pro integrovanou GC a vše jde OK).

Zajímá mě tedy zda je karta na reklamaci, či je případně vada na straně zdroje? Jde to nějak zjistit?

Děkuji za Vaše odpovědi.

Marek.

spíše bych to viděl na 50% problém desky (případně jejího uložení), 50% grafika. Zkus grafiku v jiném PC, pokud bude fungovat, je to deska, nebo je špatně připevněna v budce a karta nemá kontakt.

Skusil by som preistotu iny zdroj na test si pozicat z ineho PC ci ten tvoj neni nejaky divny. Ale mozno tam mas nejaky problem s ulozenim karty alebo zakl.dosky, distancky pod doskou len na spravnych miestach? Karta neni v slote nejak sikmo?
Do BIOSu skusl load defaults a save and exit, preistotu.
P.S> samozrejme moze byt aj vada karty.

Deska je namontovaná správně, karta ve slotu není šikmo, vše pevně utaženo. Load deufalts nic nezmění, večer vypnu pc, druhý den opoledne zapínám a slyším otravný beep code. Musím vypnout zdroj a poté zapnout PC a většinou poté obraz funguje. Zajímavé je, že jakmile takto PC "zprovozním" a např. po hodině vypnu a po další hodině zapnu vše naběhne v pořádku. Beep code se projevuje pouze pokud nechám pc vypnuté přes noc a zapínám až druhý den (po cca 16 hodinách).

Vypadá to, že budu muset zkusit např. na 10 dní jiný zdroj.

Ještě zkus taky vytáhnout a znovu pořádně zasunout RAMky.

To už jsem zkoušel :)

Ale RAMky by snad nezpůsobily, že by pc normálně naběhlo, akorát bez obrazu. Navíc, jak už jsem napsal, pokud (za chodu pc) vytahnu kabel od monitoru z GC a připojím ho do slotu pro intergrovanou GC tak obraz normálně funguje.