Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prehrievanie notebooku Lenovo

Dobrý deň prajem,

chcel by som poprosiť o radu. Mám notebook Lenovo G500 Dark Metal a mám problém s prehrievaním ľavej strany notebooku.
Práve mi ho vrátili zo servisu, kde som ho dal reklamovať kvôli vyššie spomínanom probléme. Vraj problém odstránili, vymenili chladič, vetrák ale mám pocit, že sa stále prehrieva, pretože pravá strana notebooku je úplne chladná, pri surfovaní na internete a počúvaní hudby sa teploty vyšplhajú na 63 stupňov, ventilátor dosť hučí, zdá sa mi to na takúto "činnosť" relatívne dosť, a preto by som Vás chcel poprosiť, či sa s tým niekto stretol, alebo by neporadil nejaké riešenie. Pretože pri aktuálnom stave sa jednoducho nedá ani písať, pretože to prehrievanie je neznesiteľné pri bežnom písaní vo worde.

Ďakujem vopred za každú pomoc.

Nie, mám ho stále položený na stole. A točí sa rýchlo, hovorím, pri surfovaní na internete a počúvaní hudby sa zvyšuje teplota na 63 stupňov a celá ľavá strana je horúca, keby som si chcel písať niečo do školy, tak mi po pár hodinách odíde ruka. Neviem, čo s tým mám robiť, keď mi predvčerom prišiel zo servisu.

Chybí informace: jaké je zatížení CPU (případně zjistit i procesy s největští zátěží procesoru , např. resmon má column průměrné cpu) a spotřeba CPU ve Wattech například od spuštění systému po dobu, kdy se objeví "přehřívání" nebo kdy se teploty ustálí.
-Druhá věc je, vadí to přehřívání něčemu? Dochází ke zpomalení / throttlingu? Já když na notebooku taky čvtrt hodinky konvertuji videosoubor, tak taky se taky rozpálí ke stovce. Tomu se nedá divit. Ten chladič se musí vejít dovnitř notebooku a tedy musí mít vyšší teplotu než pokojovou.

Zaťaženie je minimálne, do 15% pri používaní bežných vecí. O spotrebe som nezisťoval informácie. Akurát mám k notebooku pripojený digital cinema sound, práve na ľavej strane a myslím, že to určitým spôsobom prispieva k prehrievaniu, ale aj sa mi osobne zdá, že keď som ten notebook kupoval, tak som nemal také vysoké teploty a tá ľavá strana sa mi neprehrievala tak, ako momentálne. Neviem, čo s tým mam robiť. Či to vyriešiť len kúpou externej klávesnice a fungovať tak, ale je dosť otravné, počúvať hlučný vetrák pri používaní bežných aplikácií.

:-D Ale ved samozrejme a je to normalna vec ze niektora cast notebooku bude chladna a niektora horuca ! to je uplne vporiadku je to na vsetkych notebookoch na svete a 63 stupnov je este v norme a nepovedal by som ze je to vysoka teplota !
-------
Ale ak sa ti teplota vysplha NAD 90 C tak vtedy to treba riesit !

Práve mi ho vrátili zo servisu, kde som ho dal reklamovať kvôli vyššie spomínanom probléme. Vraj problém odstránili, vymenili chladič, vetrák ale mám pocit, že sa stále prehrieva, pretože pravá strana notebooku je úplne chladná

Co ti brani ho reklamovat znova ked sa ti nieco nepozdava?
Ze je druha strana chladna je nepodstatne, pretoze nevies ako je to vnutri usporiadane, kde su chladice atd.
Tiez maj na pamati, ze nieje moc dolezite, ze sa tebe daco nezda, ide tu o nejake normy urcene vyrobcom, ktory to musel navrhnut tak, aby sa to tam neuvarilo. Kludne moze byt, ze tych 63C je uplne normalna prevadzkova teplota, ked mas vytazeny CPU nejakym flashom alebo cim.

Mas skontrolovany OS, ze to nemas zavirene a nieco ti nevytazuje zbytocne CPU?