Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 4ks RAM v dualu? vliv rychlosti dual pamětí na pc?

Zdravím,
chci se poptat,
základní deska Gigabyte GA-M61PM-S2 - nVidia nForce 430
paměti Geil DIMM 1024MB DDR II 800MHz Kit (GX21GB6400UDC)
mám v této desce jednu sadu těchto pamětí, které pracují v duálu bez problému a chtěl bych dokoupit druhou sadu. Budou tyto čtyři kusy pamětí fungovat nadále nějak v duálu?
Kdyby náhodou nepracovaly, bude velké zbrždění pc, když se přidá pamětí, ale nebude dual?

Díky

Všechno najdeš v manuálu k desce nebo na stránce Gigabytu.
Můžu se mýlit, ale zatím jsem neslyšel o 2x Dual Channel.
Zbrždění bude nepatrné, uvádějí se hodnoty 5-7%, naprosto
to vynahradí celková kapacita RAM. Pokud jsem pochopil,
máš teď 2x1 mega RAM, při 4 mega můžeš zkusit vypnout swapování na HDD.

funguje, stejně jako na AMD (s uvedeou výjimkou časování u kombinace některých desek a pamětí). Samozřejmě se už nejedná o 256bitový přístup, stále jde o 128bitový, tj. vždy jsou 2 banky paralelně a nad nimi je postaven DC.

Dík, máš pravdu v manuálu na netu to samozřejmě je...
To enable Dual Channel mode with four memory modules, it is recommended to use memory
modules of identical brand, size, chips, and speed.
Takže to jde a omlouvám se za zbytečný topic, ale dobrá informace o tom zbrždění :)...

P.S. nemám 2x1 mega, ani giga, ale teď momentálně 2x512 a chci dokoupit ty samé, takže 4x512 a swap si radši nechám zaplý :)...

jenže, a v tom je ten vtip, benchmarky ti tohle zpravidla neotestují. Většinou totiž testují jen šířku pásma CPU, což se samozřejmě téměř nijak neprojeví (jen mírně snížená latence), pokud mají paměti stejnou frekvenci jako je FSB u CPU. Nárůst výkonu přijde až při simultnánním vytížení paměti přenosy dat z RAM do CPU a DMA přístupu k paměti z jiných komponent (řadiče, PCI/PCIe karty, komponenty na desce typu síťovka)

1) 4kusy na amd v DC většinou jedou -je vhodné aby paměti byli stejné značky a rychlosti
2) procesory socket 939 v případě osazení 4ks snižovali rychlost z 400mhz na 333 - jestli to dělají i AM2 nevím nezjišťoval jsem.
3) obecně je lepší mít 2kusy pamětí - je lepší ty staré 2x512prodat a koupit 2*1giga