Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ghosting - BenQ RL2455HM

Mám monitor zapojený přes HDMI, vyplé AMA a pozoruji docelá velký ghosting (při zapnutí AMA ghosting je šíleně velký), zkoušel jsem zapojit i přes VGA a to samé. Může mi někdo poradit co stím mám dělat ?

Ale co jsem měl já možnost poznat, tak 2 vzorky IPS měly znatelně pomalejší odezvu než 4 TN. Dá se to pozorovat na takových speciálních animovaných pohybujících čtvercích.
http://www.lagom.nl/lcd-test/response_time.php#res ponse_time_gif
A dá se to okem pozorovat i bílý kurzor na černém pozadí.
IPS prostě není ve všem lepší než TN (+ další problém dlouhodobější duchy v řádu minut).

Zajímalo by mě co na tohle technologie PVA nebo PLS. A taky AMOLED (ne že by takové NTB/monitory existovaly). U amoled je prý problém s regulací jasu - důvodem je, že jas se nedá regulovat podsvícením, a tedy se může projevit kvantizace. + Pak jsem četl, že amoled má sice syté odstíny, ale problém se zobrazením nízko saturovaných barev. CO je na tom pravdy?

Tak já mám jeden VA a jeden monitor TN ,ve hrách rozdíl nepoznám ovšem obraz TN je bída,VA obraz vše v pořádku krom podsvícení v nějakejch testech to může bejt vidět ten rozdíl jenže otázka kdo to pak pozná v reálu tu odezvu kdežto obraz a barvy jsou viditelný okamžitě na první pohled.AMOLED je otázka jestli nakonec nebude něco lepšího a levnějšího než s tím vylezou s rozumnou cenou.:-)

Neviem ako cez HDMI, ale ja mám ten istý panel, pripojený dokonca cez D-Sub a nemyslím si že je to TN sračka.Je pravda, že keď som ho prvý raz pripojil k PC cez DVI,(neskôr som to z istých dôvodov vrátil cez D-sub) tak obraz nebol ktovie čo /rozmazané, neostré písmená/, avšak v menu je dosť možností ako to nastaviť, treba sa stým len pohrať.

Nie je to celkom pravda, aspoň u mňa.Teraz mám obraz mám obraz čistý, ale stačí keď v menu "Režim obrazu" prepnem z predvoleného NORMÁL trebárs na FILM a hneď sú písmená rozmazané, zmení sa jas a pod.Ale pri pozeraní filmu je to OK.A iné ako natívne rozlíšenie, u tohto panelu je 1920x1080, nepoužívam.Ako som spomenul, treba sa len pohrať s nastavením, ostrosť, jas a pod.

Nehladaj ziadne nastaveni odstinov, ale vypni tam tie vselijake obrazove procesory, napr. nastav mod "normal" alebo co tam mas v menu za funkcie.
Vo windows si nastav nativne rozlisenie monitora, a pripadne skus nabootovat live linux, ze ci nemas nejak rozhaseny windows (ovl.panely - nastavenia pre postihnutych tam tusim su kdejake take efekty)