Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzávání a zpomalení PC

Zdravím. Takže pro začátek, PC začalo zamrzávat a muselo se resetovat,
při hře se navíc stalo i to že na monitoru byly takový šedo bílý pruhy a z repráků šel pískavej zvuk. Po dvou dnech navíc nastalo to
že PC nešlo ani zapnout (při zapnutí se rozjel větrák tak na poloviční výkon a nic, PC nenaběhl vůbec jako by se ani nezapl nebylo ani slyšet že by pracoval HD)
Nejdřív jsem měl za to že chyba je v grafice,byla už dost stará a navíc sem zjistil že ji neunguje větrák takže jsem měl za to že se spálila
Od známýho jsem si pujčil slabší ale funkční než seženu novou. Den to šlo v pohodě ale teď zase začaly problémy. PC prostě z ničehonic zamrzne a jde vypnout jen tvrdým vypnutím. Navíc jsem zjistil že bootovaní systému trvá o dost dýl než normálně a než se še načte tak je PC hodně zpomalený (čekám okolo pěti minut po zobrazení plochy protože i když otevřu tento počítač tak se to dost zpomalí)
Takže doufám v nějakou radu, aspoň v čem to je. Někdo mi říkal že to může dělat i ta dost slabá grafika a taky nekompatibilní ovladače.
Já mám pocit že by to mohlo bejt HD ale vůbec nevim. Každopádně předem díky za každej tip.

Nerikam, ze to je zdrojem, ale je to nejcastejsi zavada zvlast u frkulinskych zdroju, jakej mas ty nepises.

On ti to nikdo nepovi na 100%, je treba si pujcit komponenty a zkouset, zdroj je v tomto ohledu jednoduchej, to prepojis opravdu snadno.

vyhoď z okna zdroj i jeho majitele, který ani neumí opsat přesný typ.

netočící se větrák grafiky může znamenat dlouho nevysávaný pc. tam může být zacpaný prachem i chladič na cpu. procesor se pak podtaktuje nebo sekne.

taky nekompatibilní ovladače

pochopitelně. zvlášť pokud jsi zaměnil ati grafiku a geforce, anebo příliš odlišné typy stejného výrobce.