Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafický ovladač

Mám takový dotaz: když hraju hry, tak se mi hned na začátku cca 10,20 minut sekne hra a objeví se hláška, že grafický ovladač přestal reagovat a byl úspěšně obnoven je to soubor amdppm. Ironie je, že mi tohle dělalo i na starém pc wp a tedka mám nový windows7. Je nově nainstalovaný. Chipset jako první, pak lan, usb drivery, grafický ovladač a windows aktulizace. Je možné, že je špatná grafická karta? U toho starého systému wp, když sem vyměnil kartu a starší driver nedělalo to. Bohužel nemám jinou kartu na vyzkoušení, zda to není systémem.
Komplet sestava je nová. Zdroj kvalitní seasonic 550w, chladný vůbec se nepřehřívá. Cpu 40,50 stupnů a grafika má do 80 stupnů. Dík

Jo ale to bylo u toho pc s windows xp a AGP kartou. Jinač karta je r9 290, přídavné napájení je zapojene 2x8pin, zdroj seasonic 550w je dostačující, ze zásuvky to nebralo víc jak 450w cca. Divné, že to třeba někdy dělá a někdy. Zapnu pc+ hru sekne se restartuji pc a už to nedělá, dokud nevypnu pc a třeba za 2 hodky zase, když to zapnu. Může to být kartou či windows 7. Kdybych měl jinou kartu, mohl bych to vyzkoušet.
Ale kdyby byla karta KO, tak by vůbec nefungovala ne? Nebo může vadná karta dělat modré smrtky+ grafický ovladač přestal reagovat? Zkusil jsem ovladače jak DVD od sapphire tak catalyst omega,beta verzi ,14.4 co doporučily amd, ale stejně to pořád dělá. Directx mám nainstalovaný. Tak nevím zda přeinstalovat windows, ale je na pc pár týdnů.

No káždopadně to zkusím, kdyby nepomohlo pujčím si kartu od kámoše. Kdyby to děla zřejmě windows. Protože kdyby to byl zdroj,deska atd. tak by ani restart nepomohl. No uvidíme. Jen ironie, že na starém pc windows xp mi žacal ovladač padat sám od sebe, přitom ovladač+grafika 2 roky šlapala. Tady si koupím nový pc a zase.
Celkem by mě zajímalo, proč má amd takový problém s ovladači než nvidia, to microsoft nějak brání, nebo amd neumí napsat program.

Při zátěži to má 1.20V, ale tedka jsem s toho úplně vedle. Uvedu příklad měl jsem třeba ve hře 60fps hned po startu nového pc a vyzkoušení 1 hry. Pak najednou poklesly fps dejme tomu o 20,30fps a tedka je to zase normál. Testoval jsem HDD přes hd tune, memtest ramek i GPU pomocí GPU-Z. Tak nevím zda je to grafikou, či ovladači nebo windows. Viry tam taky nemám. Nic jsem nestahoval, jen u stránek vývojářu těch programu, žádné slunečnice atd.