Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chlazení GPU.

Dobrý den. Dnes jsem čistil PC od prachu, a zjistil že se netočí větrák na grafické kartě NVIDIA GeForce 8400GS (GT218). Roztočí se, až když ho pošťouchnu, ale po vypnutí PC se situace opakuje. Pravděpodobně má v háji ložiska. Karta už se samozřejmě nedodává, ale nevím, jestli se celý chladič, nebo ventilátor nechá sehnat jako náhradní díl. Tyto karty měli několik způsobů chlazení, já mám to co je na obrázku. Otázka zní, uhlídají si senzory teplotu tak, aby karta neodešla? Při testu FurMark se ohřála na 80 stupňů, nevím jestli to není moc. Nechá se sehnat odpovídající chladič, nebo jiný přizpůsobit? Děkuji za odpověď.

Nič ti nebráni to rozobrať a kvapnúť na ložisko WD40. Alebo ho rovno vymeň za štandardný vetrák (odhadom je to 50x50-zmeraj) a uchyť 2-mi skrutkami o rebrá chladiča. Napájanie vetráka, môžeš zapojiť rovno do dosky. V lepšom prípade sa takto bude dať aj regulovať.

Větráky takto mažu běžně, většinou mají nahoře pod nálepkou přístupnou hřídelku, ale tenhle nemá. Když ho rozkuchám odspoda, Bůh ví jestli bych ho dal zase do kupy, s tím zkušenosti nemám. Regulace s desky bude asi na nic, ta hlídá jiné teploty než GPU. Úprava by možná šla, ale chladič (myslím to žebrování) by se muselo nějak upravit, vyvrtat dírky pro šroubky, nebo podobně. do žeber to nepůjde, jsou moc nízká a utopená v krytu chladiče. Na novou kartu zatím nemám, takže by to muselo klapnout na 100%.

Takže rozebráno, namazáno a složeno. Problém přetrvává. Nemůže být problém ještě v napájení (regulaci) ventilátoru? Točí se volně ale nenastartuje, musím ho postrčit. Odpovídají barvy vodičů (černá a červená) voltáži napájecího zdroje? Zkusil bych ho napájet rovnou z něj.