Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CPU na FM2 ...

Dobrý den. Děkuji všem co mi poradily ohledně grafické karty GTX 750ti :) všechno funguje jak má a jsem velice spokojen. Dostávám se ale k myšlence jaký procesor je asi tak nejlepší pro hry na socket FM2 ... ten co mám teď AMD A8 6500 3.5ghz je docela v pohodě, ale kdyby byl lepší tak bych asi koupil lepší... má problém jak ve hrách tak při občasném renderingu videa. Jestli už ten nárůst na tomto socketu s žádnym procesoru nebude, tak mi asi nezbívá než přejít na desku s AM3+ ? Nebo intel ? Díky předem za radu a všechny názory :) problém myslím že například Shadow of mordor jede ted ve fullHD na ultra a uplně krásně, ale unity mi hodně vytěžuje procesor(ano Unity! ta špatně optimalizovaná hra a já sem magor že se o to s touhle sestavou vůbec pokoušim) ačkoli jede na full HD při středních nebo při 900p na občasných vysokých detailech a při 720p nemá problém ani s maximálním nastavením. Každopádně otázka zní .. dá se pořídit lepší procesor na FM2 ? Díky :)

sokety FM2+ majú celkom malý výber. Môžeš tam osadiť bud Athlon, alebo A-Series. Ešte možno nejaký ten Sempron. Nič iné.

Čo sa týka A-Series, tak tam môžeš ešte niečo vylepšiť, napr. AMD A10-6800K, alebo AMD A10-7850K. Prvý je trochu lepší vo výpočtovom výkone a druhý má zase vylepšené Kaveri jadro, t.j. že si na ňom aj niečo zahráš. No pre mňa sú tak na rovnako..No a čo sa týka konkrétne toho FM2+ soketu a jeho budúcnosti, tak to je vo hviezdach. No tento rok má údajne výjsť nová rada od AMD zvaná Carrizo. AMD o nej ešte moc svetu neprezradilo. No viac ako 4-jadrá mať rozhodne nebude(pokiaľ to má byť pre FM2+), a čo je najdôležitejšie..špekuluje sa že má byť na soket FM2+..

Na druhej strane AM3+ má celkom dobré/výkonné procesory z architektúrov Bulldozer/Vishera, t.j. 6-8 core..