Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost tisku obrázku

Zdravím, mam asi dost jednoduchou otázku. Například, mam obrázek, otevřený v malování, velikost 300 X 300 px, a chci ho vytisknout v rozměru 2,54 X 2,54 cm, tedy s 300dpi? Jak to co nejrychleji udělám, kde nastavím velikost tisku v cm?

- mspain si od nějakého náhodného pokusu zapamatuje velikost obrazu a příště ji použije jako výchozí bílé plátno. miliónům uživatelů to nikdy nedojde - i při vložení screenu 100x100px ze schránky jen vyplní malý flek v rohu a neustále ukládají tu 2000x1000px bílou zrůdnost.
- výchozí formát pro uložení: .bmp 24bit. až win7 si občas pamatují posledně použitý formát
- podobně ukládací adresář: u win xp si ho nepamatuje ani během jednoho spuštění
- ten výchozí rozměr jde v registrech asppoň předvolit. ukládací formát neznámo proč ne.
- je to jediný "malovací" program přibalený ve win, přesto neumí otevřít jejich .ico nebo nebo aspoň "uložit jako"
- neumí to rozumně tisknout - žádný náhled, nepředvídatelný rozměr.

když se něco chová jako zrůdnost, je to zrůdnost.

potřebuješ program, který "měří" ne v px, ale metrických mírách. V nejhorším případě můžeš použít např. Word nebo OOo/LO Writer. V lepším případě použiješ grafický program (zdarma ke stažení je např. starší, ale výborný Zoner Callisto)

Abych to upřesnil, chápu co znamená DPI pro velikost tisku, otázka je, jestli dokážu požadovanou velikost vytisknout přes zabudovaný dialog "tisk obrázků" ve Windows který používá Malování i PaintNet, nebo musím použít program, který má dialog vlastní, InfranView, Zoner Callisto apod..?

Tady nejde o dialog. Tady jde o to, zda program tiskne v přesných mírách, tj. zda popisuje stránku, nebo "jen" bitmapu.

Jak tiskne Paint.Net netuším, stejně jako jsem nikdy napřímo netiskl např. z Photoshopu..

Umístit obrázek na tiskovou stránku v přesných rozměrech umí právě ty DTP programy..