Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozlíšenie obrazovky

Dobrý deň, mam problém s rozlíšením obrazovky. Môj monitor podporuje rozlíšenie 1920x1080 ale ked ho dam mam rozmazanú obrazovku ako keby ho nepodporovala. Dostal som nový PC, pri starom mi normálne to rozlíšenie išlo... Mam grafickú kartu AMD SAPPHIRE r9 290 tri x oc, rozmýšľal som ze možno mam neaktualizovany driver tak som stiahol nový ale furt nič. Skúšal som aj reštartovať PC ci to nenabehne,nič. Rozmýšľal som ze ho mam možno zle zapojený. Ja mam monitor aj s televíziou ku ktorej mam satelit. Televíziu mam pripojenú na HDMI a PC na HDMI2. Neviete niekdo co s tým ? Ďakujem za každú odpoveď

To je v principe jedno (mozes to skusit mozno na DVI vystupe nebude aktivny underscan). Mas ten obraz teda na celej sirke obrazovky alebo tam mas nejake okraje?
V ovladacoch si nenasiel underscan alebo overscan a ak si nasiel skusil si to uz vypnut?
Rozlisenie si teda nastavil kde presne jak presne? Nemas nahodou aktivny nejaky dual-view vystup na viac monitorov (napr. aj na nejaky neexistujuci apod)?

Ked kliknem rozloženie pri ktorom je písané ze je doporučene mam rozmazanú obrazovku a aj okraje su trochu skrátene. Skúšal som to rozlíšenie cez Windows klasicky ale aj cez ovládač na grafiku tam ked som si nastavil rozlíšenie tiez taký istý problém. Aktivny duálne -view nemam. Este mi prosim ta vysvetli co je to ten underscsn a overscan.

Som rozmýšľal ze ked to mam pripojené iba HDMI(monitor) a HDMI(PC) ci to podporuje rozlíšenie, ci to nemá radšej byt HDMI(monitor) a DVI (PC)

HDMI podporuje 1920x1080, elektricky je uplne stejne ked zapojis HDMI-HDMI jak ked zapojis DVI-HDMI, jediny rozdiel je v tom ze na tom DVI nebude zvuk. A v ovladaci moze byt od vyrobcu (AMD) defaultne nastavene ine nastavenie pre DVI vystup. Napr. ten oevrscan alebo underscan, to si mas hladat v ovladaci grafiky a deaktivovat to.

V pravy klik na plochu rozlisenie obrazovky ako prve sa uisti ze tam je nastavene pouzit len jeden monitor, ne nejake kombinacie. A rozlisenie nastav presne to ktore ma ten monitor podla informacii vyrobcu, a ne ze neco je tam doporucene (porovnaj si ci to doporucene je skutocne stejne jak nativne rozlisenie monitora - ked nevies tak napis sem presne co tam nastavujes za rozlisenie, a presny model monitora)