Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nebootuje windows vista

zdravím,
mám na stole notebook compaq 610, na dně má nalepený ne moc čitelný štítek microsoft windows. je tam instalovaná vista.

- nejde bootovat, vždy končí restartem.
- při boooto s výpisem to restartuje při zavádění crcdisk.sys

- recovery disk nemám
- instalační disk nemám

dá se někde stáhnout nějaký repair disk?

poradíte co s tím?
díky

Skusal si uz zmenit sata mode v biose?
Nudzak nenabehne tiez?
Mozes si zohnat nejaku instalacku visty a skusit to opravit.

P.S. recovery disk bude mat zrejme servis vyrobcu, ale uz aj ntb s vistami mavali recoevry oddiel na disku, jak si prisiel na to ze nemas recovery oddiel?

přes partition manager jsem nastavil ten druhy oddil jako aktivni a povedlo se mi nabootovat do toho oddilu s instalaci, co ted? spustil se mi HP recovery manager, který mi píše varování, pokud budete pokračovat ztratíte veškerá data z pevného disku?

1) takže tedy nelze jen oprava musí být reinstal?
2) při reinstalu to bude chtít nějaké sériové číslo windows? ten štítek už není moc čitelný

díky

Tak nakonec jsem pres ubu live vytahal data ven. Pres produkey na hirens boot mi to zadne cislo neukazalo tak jsem nechtel riskovat. Pres chkdsk jsem "opravil" disk nastavil altivni oddil a podarilo se nabootovat. Ttochu jsem tam uklidil bordel a vsechno jede ok. Diky a vyreseno.