Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A zase - nový mobil

Kamarád hledá nový mobil a ptal se mě, co bych doporučil.

Představy:
- Android
- na úhlopříčce nesejde - raději menší (ale vzhledem k omezené nabídce by asi kývnul i na pádlo)
- obstojný foťák (na mobil), s autofokusem
- LTE
- 1GB RAM
- displej čitelný i venku na slunci, automatická regulace jasu (teď má nějaký Samsung co nemá čidlo a strašně ho to pobuřuje)
- chtěl by se vejít do 5 tisíc Kč

Zatím to vypadá na Alcatel OneTouch Pop 2 (4.5) ale já se vůbec neorientuju v čínských značkách (Xixao, Jiajyuiae nebo jak se to píše atp.) - pokud je mezi nimi něco zajímavého, co ten Alkáč předčí, stálo by to za úvahu.

Díky za tipy.

MTK6589 je z dnesniho pohledu zastaraly SoC, vsechny smartphony s timto SoC maji na dnesni dobu neumerne pomaly nabeh GPS, ktera je navic pomerne nepresna, rovnez vykon cipu je slaby. Navic jsem zjistil, ze zavada, ktera se projevila na mem Jiayu (prave SoC MTK6589), se projevuje i na telefonech jinych znacek, takze bud nahoda nebo chyba primo SoC. Kazdopadne bych se v dnesni dobe porozhledl po novejsim Mediateku, sice nemam overeno (me to stacilo), ale pry je pokrok vyznamny.

Jak uz jsem psal, s Mediatekem jsem skoncil, ale co jsem slysel tak ano MTK6582 je vyrazne lepsi.

To se divim, tam je snad Snapdragon 600? Snapdragony maji GPS velmi presnou, ale s timto konkretnim jsem nemel tu cest. Jinak ale treba i vlastni procesory od Huaweie (presto, ze ho nemam rad) musim priznat, ze GPS je excelentni.

Huawei Honor 3C je procesor Mediatek MTK6582, teda nova rada, ve ktere uz udajne Mediatek problemy s GPS opravil. Takze funguje to nebo ne? Protoze pokud ano, tak to potvrzuje recenze, ktere jsem o MTK6582 cetl, ze je to vyreseno a GPS funguje.

Edit: Teda nic neudelal Huawei, ani nemohl, dostane SoC a nic dal tam sam nedela ale Mediatek.

Dovolím si exhumovat toto vlákno a přidat poddotaz...
měl jsem tu čest nouzově vyměnit svůj telefon se Snapdragonem za cosi s Mediatekem, co "má dvakrát víc jader voe a víc RAM budeš hepy" a Redmarx má naprostou pravdu, GPS v podání Mediateku stála opravdu za vyližprdel. Mírně se to zlepšilo přenastavením EPO ale stále hrůza ve srovnání s tím Snapdragonem.

Spíš jen tak ze zvědavosti koukám, co za jiné procesory se na trhu vyskytuje, zahlídnul jsem Broadcom, Exynos od Samsungu... jak na tom jsou tyto značky co se přesnosti, rychlosti a spolehlivosti GPS týče? Můj obstarožní Huawei Y300 (ano, Snapdragon) se začíná už rozkládat, tak chci vědět, po čem se dívat. GPS využívám dost.

Já mám procesor Texas Instruments a GPS je rychlá, přesná a to I při srovnání s turistickou navigací. (přesnost stejná, možná navigace o metr lepší, ale náběh má mobil rychlejší). Celkově se ten procesor docela povedl a i rychlost je solidní, obzvláště na to, že to není žádné dvacetijádro, ale jen dvou. Tomu ale určitě napomáhá i optimalizace BlackBerry OS.
Do modelu s Lte dávali snapdragon a já teda ten rozdíl nepoznám.

Ono az zase tak moc vyrobcu SoC neni nebo spis ubyvaji.

Texas Instruments myslim ohlasil, ze uz do mobilu delat nebude, Broadcom vydal jedno SoC a taky jsem neco cetl, ze v tom pokracovat nehodlaji, asi pokud teda neprijde nejaka hodne velka zakazka.

Osobne bych se temto "mensim" vyrobcum radeji vyhnul, ne kvuli GPS.

Takze bezne potkas SoC od Qualcommu - Snapdragon, Samsungu - Exynos, Mediatek a Huawei.

Problemy s GPS ma jen Mediatek, zbyly 3 maji start temer okamzity a signal stabilni.

Vlastne jeste jsem zapomnel na Intel, mate nekdo treba nejaky Zenphone, jak je na tom GPS. Planuju nakup Zenphone 2 s Atomem Z3580, takze by me tohle taky zajimalo.

Jo pozor teď mi došlo že to, co jsem měl v ruce, byl GSmart Roma R2 Plus, který má mít už ten MTK6582 a problémy s GPS rozhodně opravené nejsou, resp. jestli to dřív bývalo ještě horší tak potěš klobás.

Děs běs, GPS ve srovnání se Snapdragonem stále OTŘESNÁ!

Tak ono LTE jeste moc do levnejsich smartphonu (do 5.000,-) nedorazilo, cenove okolo hranice se pohybuje treba Huawei Ascend G6-4G, nebudu ti ho doporucovat, ale pouzitelne to je (mel jsem ho v ruce).
Z cinskejch asi moc ne, protoze obvykle nepodporujou evropske LTE, vyjimky jsou zmineny Huawei a prave Alcatel (coz je znacka pro Evropu cinske firmy TCL).