Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asus crosshair V

Mám takový dotaz ohledně desky asus crosshair V, není trošku divné, že karta r7 260x 2Gb asus, ale dělala to i r7 250 2Gb sapphire, v prvním slotu červeném to má běžet na x16, v biosu to beží x1,x4,x8,x16. Je to třeba x8, restartuji pc a vlezu do biosu a zase je x16, pak zase restartuji a zase x8? Co to má znamenat? Bios nerozpozná kartu nebo co? Sloty asi fungovat musí, když to umí komunikovat na x16, ale jen když to restartuji. Tohle sem nikdy nevíděl. Ale viděl sem na czc.cz stejný problém, doufám, že to je jen třeba biosem, ale mám nejnovější verzi, kvůli cpu. Nebo jestli je vadná deska popř. bios.

Mozu tam byt niekde blbe kontakty, alebo problem na niektorom vedeni na doske, pripadne moze blbnut BIOS, skus defaults. To "v biosu to beží x1,x4,x8,x16" je co presne za polozka? Skusil si uz aj iny slot? preco to vobec riesisß Je to plusminus jedno. Ak to ma nejake Gen3 PCIe, tak to skus obmedzit v BIOSe na Gen2.

Chtěl sem se ještě zeptat: tedka sem se dočetl, že nahrání novejšího biosu, může jak zlepšit výkon tak stabilitu i zhoršit. Je tedy možné, že tento problém dělá špatný bios? Protože sem zkoušel grafiku ve všech slotech a stejný problém, kdyby byli špatné kontakty, tak by to nešlo vůbec, nebo by to nedělaly všechny sloty ne? Kdyby byl špatný kontakt, restartováním by se to asi težko zpravilo ne? Navíc když to občas i na x16 jede. Dík