Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné restarty po výměně CPU

Zdravím,

Po výměně CPU FX 4130 za FX 6300 se počítač náhodně restartuje, někdy klidně 2x hned po staru počítače a někdy po 1-2 hodinách.
Při několika hodinovém hraní je stabilní, ale jakmile ukončím hru a najedu do prostředí win, tak restart.Zkoušel jsem reset
CMOS a reinstal win, ale bez výsledku. Deska CPU podporuje a má nejnovější bios. Teploty jsem kontroloval a jsou v normě.
PC: win 7
MSI 970A-G43 - AMD 970
FX 6300
Corsair VX550W
Crucial balictix sport

Je mozne napr. ze nestiha zdroj, alebo su nafuknute kondiky na doske, alebo si nejak znicil paticu CPU. Skus RAM len po jednej v roznych slotoch, tym vyuzijes vzdy len jeden memory channel a teda ak to v jednom ide spravne a v druhom ne, tak mas znicenu paticu apod.

Tak sa to resetuje hardwarovo, t.j. bud zdroj naprd, alebo doska naprd, alebo je tam kdesi nejaky skrat o kejs (distacky pod doskou len na spravnych miestach?) alebo uvolnene tlacitko reset a podobne. vytiahni z dosky vsetko co ide na kejs (aj na USB porty uplne vsetko z kesu odpoj od dosky, zapni pinzetou, nejaka zmena?)
P.S. resp. powerbutton nechaj nech to nemusis zapinat pinzetou vsetko ostatne odpoj

Tak jsem vše poskládal mimo case a restarty se opakovaly, takže už si nevím rady. Může tu být ta možnost, že tento kus procesoru je nějak vadný ?
Momentálně jedu zpátky na starém cpu, protože se restarty stupňovaly a nebyl jsem schopný se dostat do windowsu.