Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hučící repro, barevný displej a nefunkční notebook pár chvil po startu OS

Dobré ráno, prosím moudré a zkušené hlavy o pomoc.
Už třetí den po sobě se mi stalo toto:
Zapnu notebook s windows 8.1, ke kterému mám připojený externí disk, klávesnici a monitor (hdmi), vše naběhne jak má, ale po chvíli mi začne v reprácích hrozně chrastit, na monitoru naběhne růžová obrazovka (Ta je nejpopulárnější, ale už byli i jiné) a nápis "Out of range", bez nápisu to samé na displeji notebooku. Dál nemůžu nic dělat.
První den pomohl restart.
Druhý den jsem se s tím dvě a půl hodiny trápil a nakonec to očividně přestalo znova.
Třetí den, tedy dnes, to udělalo dvakrát a teď se to zdá ok, po odpojení monitoru a zdroje (Jedu na baterku), nevím, jestli to má souvislost.
Stahnul jsem aktualizace a teď jdu ještě přeinstalovat ovladače grafiky, ale notas potřebuji k práci (a běží celý den), nerad bych to zítra řešil znovu.

Notebook Samsung RF511
I7 2670QM
6 GB ram
Geforce GT540M
Intel HD Graphic 3000
SSS disk Samsung 850 Pro
Windows 8.1
Bez jakývkolich zsahů do os či ovladačů běží v aktuální sestavě už vc jak půl roku v pohodě... až do teď.

Díky

"Potom se div, že to nejede že..." To je trochu mimo, vzhledem k tomu, že již víc jak půl roku jedu na ovladačích od výrobce mé GK a dosud nebyli žádné problémy, ale dám na tebe a pokud nepomůžou ovladače co jsem nainstaloval dnes ráno, tedy aktuální od nvidie, tak zkusím ty ze stránek samsungu

No, v 8.1 ne, nebo to tam nevidím. Nicméně asi jsem to našel a jediný co mi to řeklo bylo že mám 2x zakazaný hw (BT a webka, schválně) a jedno neznáme zařízení u kterého nemám páru oč jde a automaticky to nic nenajde. Není to nic externího (všechno jsem odpojil) ani grafika, jedna nebo druhá.
Ten memtest - není jen pro 32bit systémy? Já tomu nerozumím, ale já jedu na 64bit, ne?

To jsem zkusil jako první a ten problém tam byl stále. Může to mít nějakou spojitost s napájením? Možná náhoda, ale zatím pokaždé, dkyž se to vyřešilo, jsem měl odpojený napájení a jel na baterku. Tu mám běžně v šuplíku a jedu bez ní

Ne. Zapnul jsem notebook -> naskočila plocha -> po chvilce začali hučet repráky -> monitor zrůžověl a naskočilo "Out of range" -> vytáhnu monitor -> i displej je růžový -> Restart -> to samé -> vypojím monitor i další zařízení (externí disk, irda příjímač na ovladač, chaldící podložka, usb rozbočovač, klávesnice, myš)-> restart -> opět to samé

Ano. Neomezuje se to jen na růžovou, jednou běhali i barevné čáry. Nicméně momentálně z něho píšu. Kůli ovladačům a testům ramek (nic mi to neřeklo a akorát mám u hodin neaktivní ikonku) jsem už dvakrát restartoval a bylo to v pohodě.
Oproti rannímu startování jsem akorát přeinstaloval/aktualizoval grafiku a vložil baterii. Nevím jestli je to vyřešené, nebo jen náhoda, předevčírem a včera to taky pak běželo jakoby nic...

Vidíš, kdyť já jedu monitor přes HDMI, takže plocha jede určo taky na nvidu. Tu už jsem přeinstaloval.
Recovery (pokud myslíš výrobcem danej oddíl na disku) už dávno nemám a s tím souvisí i ta reklamace, neb mám už rok po záruce.
Každopádně dík za rady, snad už to poběží

Vidíš, kdyť já jedu monitor přes HDMI, takže plocha jede určo taky na nvidu.

To by som netvrdil. Typujem ,že v správcovi zariadení je vo zvukových zariadeniach Intel HDMI Audio.

Keď to cely deň funguje a potom to spraví, skôr to ukazuje na problém z hardware. Sprav čistú inštaláciu a otestuj komponenty.

Zkusím, nějaký nápad jak vyvolat onu řešenou situaci? Nějak se mi nechce čekat půl dne v nouzovém režimu :P

Snažím se stáhnout ještě ovladače na zvuk a znovu (zoufalí pokus zda jsem je nepopletl) ovladač na integrovanou grafiku, ale vždy se to po pár megách sekne a zahlásí jako dostahované. Grafiku snad najdu i tuhle verzi na intelu, ale ten zvuk nevím.
Mohl by to někdo zkusit a říct mi, jestli je problém u mě, nebo u nich?
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile /ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_CZ&CttFileID=3814588 &CDCttType=DR&ModelType=N&ModelName=NP-RF511&VPath =DR/201108/20110824152213769/Sound_6.0.1.6400.ZIP
http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile /ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_CZ&CttFileID=3814594 &CDCttType=DR&ModelType=N&ModelName=NP-RF511&VPath =DR/201204/20120425170436370/Internal_VGA_Intel_64 bit_8.15.10.2622.ZIP