Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kmitající obrazovka

Dobrý den všem. Mám 2 měsíce starý ASUS A6KM (Turion ML37, 1024 MB RAM, GEFORCE GO 7300 s 256 MB, Power4 Gear+). Už jednou jsem měla problém s nepravidelně kmitající obrazovkou, který jeden známý vyřešil. Sama si nevím rady. Rozlišení 1200x800, 32 bitů, snad 60 Hz. Děkuji za všechny rady.

1) Máš nainstalovaný ovladač k tomu monitoru?
2) Zkusila jsi zvýšit obnovovací frekvenci- tj. těch 60 Hz - na vyšší hodnotu?
3) Běží tvůj monitor v doporučeném rozlišení?

Edit: Hledám ten tvůj typ na internetu, základní rozlišení by mělo být 1280x800 bodů.
Edit2: Vidím, že některé internetové obchody prodávají tento typ notebooku bez operačního systému. Lepší je koupit notebook jak s předinstalovanými Windows, tak i s nainstalovanými ovladači od výrobce - slušný obchodník Ti dá k notebooku CD s ovladači nebo jsou ty ovladače aspoň nahrané někde na harddisku - mohou být i v nějaké chráněné části. Pouhá instalace "nějakých" windows nemusí stačit pro optimální využití schopností toho notebooku.

koupený bez OS, nainstalovaný WIN XP Profes.

Aha :-) Takže Ti tam asi chybí nějaký ovladač. Zkus zapátrat na stránkách http://support.asus.com/download/download.aspx?SLan guage=cs-cz a najdi si tam ovladače pro svůj notebook. Po nainstalování ovladače (k monitoru, grafické kartě,...?) by se to mohlo zlepšit nebo bys mohla mít možnost něco změnit manuálně v nastavení. Já jsem notebook Asus ještě neměla, takže praktické zkušenosti nemám.