Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co místo XP na starší ntb?

Zdravím,

mám starší ntb 2 jádro, 2 gb ram a přeinstaloval jsem xp, nová instalace už ale nějak neumí stáhnout ani ty stávající aktualizace no a když to nemá podporu tak bych asi zkusil Linux. Nevím ale jakou verzi, poradí někdo? A ještě bych k tomu asi potřeboval stránku kde jsou nějaké rady pro začínající non-IT uživatele :)

Díky za tipy.

2gb ram: win7 starter, nebo xp.
v tučňáčích os se nevyznám.

netbook Acer aspire 1jádro 1,6 Ghz s 1GB RAM a není s tím žádný problém

zřejmě výbava masochistického salónu 21.století.
netbooky s win7 měly verzi starter. viděl jsem w7 na atomovém jednojádru - ten chcípák při troše trpělivosti stačí na 1x spuštěný notepad.

Proto radím distribuci ke které existují opravdu kvalitně zpracované návody na Wiki. Samozřejmě, rozdíly v systémech i programech existují a je nutné se učit. Kdo není ochotný se novým věcem učit, ať zůstane u zastaralých a nepodporovaných widowsXP, na rozdíl od Mintu, který bude podporovaný a aktualizovaný do r.2019 (t.zv.LTS verze). Ale je to každého svobodná volba co zvolí... :-)

Dej si tam Ubuntu 14.04 LTS 32 bit a máš klid, musíš dávat akorát pozor na grafiku. Pokud je od Intelu je klid, pokud od NVidia, tak to pojede asi taky, ale je lepší tam dát nesvobodný ovladač. Je to intuitivní. Já už bych do win nešel ani náhodou, ikdyž 8.1 je slušný. Mám to na Dell D830 a se starým SSD. Je to jako blesk.

Tak ja neviem, co je zle na XP. Funguje? Funguje!

Inak na 7 rokov starom ntb (cpu T2080/1.7GHz a 2GB RAM) mam uz 2 roky na testovanie osmicku a nemozem povedat, ze by to bolo nejake extremne pomale. Na bezne surfovanie je to viac nez vyhovujuce.