Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s integrovanou grafickou kartou

Ahoj, vlastním tento notebook (https://www.alza.cz/hp-probook-4740s-d333944.htm#a lternativy) a mám problém s integrovanou grafickou kartou. Jako "hlavní" grafická karta by tu měla být AMD Radeon HD7650M 2GB a integrovaná Intel HD Graphics 4000. Většina her se mi spouští přes tu integrovanou grafickou kartu, ale není to jen otázka her, ale i programů jako například AutoCAD a jelikož studuji stavařinu, tak je to dost otravné. Všechno se seká a je vidět, že ta grafika to nezvládá. Hledal jsem nějaké řešení a našel jsem, že stačí dát v Cataclyst Control center v nastavení Switchable Graphic card všechno na High performance a měco by to automaticky rozpoznat tu AMD kartu. Toto řešení fungovalo jen u jedné aplikace, jinak u žádné. Zkoušel jsem se tedy koukat po jiných možnostech a objevil jsem v BIOSu, že je políčko Switchable Graphic card. Bylo zaškrtnuté, tak jsem ho odškrtnul. Vše se totálně zalagovalo a ve správci zařízení byla vidět jen ta Intel grafika, takže jsem to políčko zaškrtnul zpátky. Nevím co s tím, ale opravdu mě to vytáčí. Pokud by měl někdo nějaké nápady, jak to vyřešit, tak bych byl vděčný.

Musí tam být oba ovladače grafik ze stránek výrobce notebooku -intel i amd.
Asi bych stáhl amd i intel z roku 2012 a odinstaloval plus nainstaloval znovu. Pokud by to jelo možná bych tam vrazil ten intel z roku 2014 jestli to pojede i potom /udělal bych bod obnovení předtím/.

To přepínání karet by mohl blokovat blbě nastavený šetřící režim kdy to kvůli šetření energiíí nedovolí přepnout - zkontroluj napřed. Na to má hp taky program nevím jestli i neřídí to přepínání grafik. Kdyžtak odinstaluj nainstaluj.

Dobrý den, mám úplně stejný problém, vyřešil jste to nějak prosím? Na internetu nemohu nic najít a věřím že nejsem jediný kdo má takové problémy s dedikovanou kartou, byl bych Vám vděčen za jakoukoliv radu, už na to zkrátka nemám nervy:) děkuji MB

Dobrý den, musím Vás zklamat, ale problém se mi nepodařilo vyřešit. Po dlouhých dnech rozčilování se jsem kapituloval a smířil se s tím, že tento problém prostě asi nevyřeším. Některé programy běží na integrované grafické kartě a jsou celkově dost zpomalené, jelikož studuji a pracuji ve stavebnictví jako projektant a program, který je takto zpomalený je např. Autocad, tak je to dost nepříjemné, ale ať jsem se snažil sebevíc, tak jsem nic užitečného nenašel. Jediné, co teď vím je, že notebook s integrovanou grafickou kartou už nechci nikdy víc. Omlouvám se, že jsem Vás asi moc nepotěšil. Pokud zjistíte něco víc, byl byste moc hodný, kdybyste to přidal do této konverzace pro mě i pro ostatní. Díky