Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pomalé spúštanie programov.

Dobrý deň, chcel by som sa vás spýtať či neviete prečo sa mi programy spúštajú pomali. Keď zapnem normálnu zlošku tak sa mi otvorí ihneď. Ale keď otvorím napríklad Winrar alebo nejaký program trvá to 2 - 3 min. kím sa spustí. Neviete čím to môže byť?

divný antivir.
a hlavně rozdrbané windows - asi požíváš ccleaner.

spustit v cmd.exe:

sfc -scannow

když to neopraví, vrátit systém do továrního nastavení, nejspíš přijdeš o dinstalované aplikace.

taky můžeš projít chyby v prohlížeči událostí a začít je opravovat.

pochopitelně že je.
přesněji: nejde o množství, ale o kompatibilitu některého z těch odpadů, který přepsal co neměl, nebo ti zavádí konfliktní shell extension.
ale jistě sis přečetl tu chybovou hlášku sfc a taky řešíš ty chyby v prohlížeči událostí.

a pokud jsi to dorazil některým ze smutně proslulých leštičů registrů, bude obnova systému nebo čistá instalace nejrychlejším řešením - tak měsíc by to mohlo vydržet funkční.

Antivir nemusí být nutně špatný. Špatné jsou ty komplexní balíky typu Internet security, které dělají vše možné a nemožné. Hádám, že kromě kontroly kódu se často dotazují na internet, případě odesílají vzorky a porovnávají s databází a k tomu přes ně jde celá komunikace. To pak je pořádný záběr na systém.

Pokud antivir, tak skutečně jen antivir.