Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkční asociace přípon

Ahoj,

na win 8. 64b. mi zničeho nic zmizely programy přidružené k souborům (obrázky, videa...).

Nejdou nastavit zpět. U souboru vyberu nastavit výchozí a po vybrání cesty k programu a potvrzení se nenastaví.

Zkoušel jsem obnovit výchozí nastavení přidružených programů, nic, nastavit přes total comander, nic.

Nevíte co s tím?

V pc mám eset, takže by měl být čistej.

Díky za rady

eset je správná připomínka - bude dobré jeho neznámou verzi vykopat ven.
pooužíváš ještě nějaký jiný antimalware?
ten total, kterým jsi opravoval asociace, máš 64bit?
u podezřelých asociací si můžeš nastavení vypsat:

assoc .jpg

a nezapomeň, že asociace se v registrech skládají jak z tvé větve hkcu (má přednost), tak hklm. v tom hcr je až výsledek.

edit: já než se rozepíšu...
přehlednější neč v příkazovém řádku je editovat to v registrech. můžeš kontrolovat, co nežádoucího je zavlečené do tvé větve [HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes]

nevím proč sem všichni zavile píšou výrobce antiviru (údaj k ničemu) a ne verzi: nod = antivir, smart security = antivirový balík, který se montuje i do čeho nemá.
1) buď tu opravu asociací něco muselo něco blokovat (proto jsem se ptal na verzi antiviru a jiného antimalware),
2) nebo total naivně opravoval větev hklm, zatímco jsi měl preferované chybné nastavení bůhví od čeho v hkcu.