Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem x86 nebo x64

Zdravím prosím vás mám dotaz. Jaký typ systému mám nainstalovat jeszli x86 nebo x64 vůbec nevím jaký je v nich rozdíl.

Moje PC sestava je: Grafika- Nvidia Geforce GTX 550 Ti., Memory 1024 Mb
Procesor- Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9300 @ 2.50GHz 2.50 GHz
Paměť RAM - 6,00 Gb

Prosím o radu.

Nemáš pravdu, interleaved mode je prokládaný mód a není tak výkonný jako klasický dualchannel.
Výkonnostně je na tom nejlíp dual channel synchronní, potom dual channel interleaved a nakonec singel channel. Ale ty rozdíly ve výkonu nejsou tak velké. Testoval jsem si to schválně na svém PC, když jsem si ho skládal. Navíc si nedokážu představit, pokud má 4 sloty na ram a celkovou kapacitu 6GB aby to nešlo v dual channelu...

Dual channel synchronní pouziva interleaving (t.j. "interleaved mode")
To co ty volas "interleaved mode" je bud asynchronny (asymetricky) dualchannel, alebo bohvie co ti tam cinan nadrbal do BIOSu, principialne je to nastavenie nezmysel.
Tazatel moze mat 3x2GB, to je potom smutna kombinace.

Asynchronní dualchannel je právě ten interleaved mode.
Když zapnu PC tak se objeví DUAL CHANNEL a pokud ty ramky prohodím ta se napíše interleaved DUAL CHANNEL.
Ale v tom výkonu zase fakt takový rozdíl není... Co se týče těch modulů, pokud my měl jen tři, bylo by nejlepší 1 dokoupit.

Asynchronní dualchannel neni interleaved mode, to len cinan co nechape pojmy a dojmy ti tam nadrbal nejake slovo ktoremu nerozumel, lebo to vypadalo mudro a technicky :-)
Principialne je asynchronny dualchannel kravina, jak pise mif "smutna kombinace".

P.S. a sorry nema to byt synchronny/asynchronny ale symetricky a asymetricky. Ten tvoj cinan domotal slova uplne vsetky :)

Co furt trieskas s interleaved. Interleaving znamena ze sa to strieda. Strieda sa to aj u symetrickeho, to je princip zvysovania vykonu. V 1 cykle precitas slovo z oboch kanalov, zvysujuca adresa sa strieda medzi kanalmi (=interleaving). U nesymetrickeho je nevyhoda to, ze v 2.cykle precitas len 1slovo lebo jeden kanal ma 2x viac jak druhy. Zrychlenie len 3/2. Navyse to nepodporuje kazdy memory controller.
P.S. a tie dristy zo superuser to je fakt zdroj jak svina jeden nema paru a druhy tiez nema paru, ale vypisuju cosi :D

No však ano. Ale už ti přestávám rozumět. Jednou napíšeš interleaved mode = "dualchannel"
Potom píšeš, že to ztrácí na výkonu. Tak si vyber. Ten interleaved mode je to, co jsi popsal. Pokud máš v kanálu A i B stejné kapacity A 2x2GB a v B 2x1GB je to plnohodnotný dualchannel.
Dobře, tak tady máš i nějakou debatu česky :-)
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=20&t=1518 71

Každopádně je pro tazatele lepší mít 6GB než 4GB

Právě, že není. Už nevím jak ti to popsat. Zkusím to naposledy.
Single channel: 1x2GB ram kanál A
Dual channel symetrický: kanál A 2x2GB ram, kanál B 2x2GB ram nebo kanál A 2x2GB ram, kanál B 2x1GB ram.
Dual channel asymetrický: kanál A 1x2GB ram, kanál B 2x1GB ram.
Interleaved mode:kanál A 2x2GB ram, kanál B 1x2GB ram.

Když ho sem dávám tak to nejspíš chápu, to je pro tebe :-) Svým způsobem máš taky pravdu, ale celou dobu se ti snažím vysvětlit módy pamětí.
Interleaved mode se taky řadí mezi dualchannel, je rychlejší než single mode, ale je to pomalejší než klasický dualchannel.
Schválně si to otestuj jestli máš po ruce paměti. Já jsem to kdysi dávno zkoušel a opravdu to tak je.
Ale vidím, že to ani nechceš pochopit a mě nebaví to dál vysvětlovat, takže já tuto debatu končím.

Myslím, že ne. Mám to otestované. Apropo když už programuješ biosy, tak bys měl vědět, že na některých deskách je v biosu v položce v nastavení ram "INTERLEAVED" Pokud osadíš 2 stejné moduly do jednoho kanálu a tuto položku necháš zapnutou, tak je propustnost pamětí nižší než když ji vypneš.

Splietas riadne.
Slovo interleaved moze znamenat vela veci. Ked sa to vztahuje na dualchannel tak vypnutm interleavingu vypnes dualchannel kompletne.
P.S> a cinani nazyvaju polozky tak dementne, ze z toho ani svaty nechape ze co to vlastne robi. V 50% pripadov clovek musi hladat v zdrojaoch a pozret si datasheet/EDS CPU, aby cinana vobec pochopil.

Já narážel na to, že pokud osadím svoje moduly jinak, tak se mně po startu PC objeví INTERLEAVED mode a propustnost a latence jde do háje. Taky při nastavení 2-way a 4-way jsou obrovské rozdíly a s dualchanelem jsou přímo spojené, ne že to s tím nemá nic společného. Zkus si s tím schválně pohrát a otestovat rozdíly jak je to třeba u tebe. Celkem by mě to zajímalo.

Ja si s tym nemusim hrat, ja viem jak co funguje. Nastavenia zavisia od chipsetu resp. od memory controlleru a od cinana, preto su na kazdej doske ine.
Aj najvykonnejsi dualchannel je interleaved. Ked ti cinan vypisuje slovo interleaved namiesto asymetric, tak cinan bol ozraty ked to robil.

A ked mal tazatel predtym 2x2GB, a prida k tomu 1x2GB, tak si tym pridanim 2GB priepustnost RAM zhorsil. Ked tam je 2x1GB a 2x2GB tak to je zvycajne ok, zavisi ale aj od casovania tych modulov (vsetky idu na tom pomalsom) a samozrejme aj od umiesntnenia v RAM slotoch. Nemusi sa z toho robit veda, neni to nic tragicke, ale 3x2GB si moze niekto nazvat "smutna kombinace" :)