Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrychlení notebooku- koupě HDD

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, jaký koupit harddisk. Mám HP Compaq 6715s, AMD M690T,Turion 64x2 TL-60 2.0 a chtěl bych koupit rychlý harddisk, jenže vůbec nevím podle čeho vybrat. Nevím jaký SATA je řadič, nemůžu to nikde zjistit. Většina disků na trhu je SATA3, nevím teda jak rychle mi to pojede na mým chipsetu a jestli SATA3 tam vůbec pojede. Uvažoval jsem i o SSD, ale zas nevím jestli ta rychlost bude znát na té staré konfiguraci, a zas jak rychlej vzít abych ho využil a jestli to má cenu, když je pomalej řadič. A ještě se chci zeptat na RAM. Je tam psáno max. 4GB, tak když koupím plných 4GB, jestli to plně využiji, nebo je to zbytečně moc kolik tedy tam dát.Díky. Mira

disk ti odpověděl fleg. ani velikost by neměla vadit, hloupá omezení velikosti od výrobců už u sata disků nebyly.

Interface: Serial ATA-150

budeš muset hledat .pdf od výrobce disku, jak nastavit režim sata150. oni o kompatibilitě spíš kecaj.

paměť už jsem ti taky psal: xp poběží i v 1gb ram, ale 2gb je kvůli dnešním webovým stránkám lepší.
pro w7 musíš podstatně updatnout ramku - ale nejdřív musíš zjistit, jestli na to jsou vůbec ovladače.

Mohli byste mi prosím ještě poradit s tou RAM? Zas to asi bude složitější než jsem si maloval. Chtěl jsem koupit nějaké starší na Aukru nebo tak, aby to zas nestálo dva litry. Je to DDR2 SO-DIMM 667MHz, no jo, jenže pak je tam dál ještě něco PC2, 5300, 200 pin, tak trefit se přesně do parametrů z druhé ruky asi nebude sranda. Tak se chci zeptat jestli musí všechno sedět do puntíku, a jestli má každej SO-DIMM 200 pinů, nebo jsou typy s různýma počtama, protože hodně prodejců ani nepíše, kolik pinů tam je. Díky.