Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poznam na pc pri praci s fotkama rozdil mezi CPU AMD X2 3800+ a X2 5200+?

Ahoj potrebuju poradit od nekoho, kdo se vyzna v CPU. Chci uz konecne kupovat novy PC a potrebuju vedet, jestli opravdu realne poznam nejak pri bezne praci a praci s fotkama rozdil, kdyz budu mit CPU 3800+ a nebo 5200+? Je to orzdil 600mhz, ale ja nevim jestli to nejak poznam. Taktovat nebudu. Zbytek sestavy by byl stejny a jde tedy jen o CPU. Je tam rozdil skoro 3t a tak nevim, jestli to ma cenu a nebo ne. Hry nehraju.

Ta 5200 je rychlejší v mhz o 30procent a má dvojnásobnou cache na jádro (2*1m) než 3800. Troufám si tvrdit že rozdíl půjde poznat už podle odezvy při spouštení složitějších programů. Nějaké ty úpravy fotek -efekty a podobně budou o 30procent rychlejší.

Většině lidí by na práci s fotkama měla na práci stačit ta 3800:-)
Vem tu 5200 a levnější grafiku. Jestli si to necháš někde skládat chtěj tišší chladič na amd než je standardní box.

Pokud skutečně nebudeš hrát hry tak jakoukoliv slušnou grafiku s pasívním chladičem. Může to být výprodejová 6200 nebo 6600 nebo něco od ati - třeba ta x1300. Snažil bych se o značku /msi, asus gigabyte/ a vyhnout se palitu, manli a podobně. Ostatně i na těchhle kartách si nějaké hry zahraješ.

Já osobně bych si vzal spíš tu 5200 ale když vezmeš teď tu 3800 s tím že v nejhorším po roce prodáš tu 3800 a dokoupíš tak na tom podle mě neproděláš díky spadnutí cen.

Chladič k tomu nekupuj freezer pro am2 je nevhodný-většina desek má uchycení jen dvouma bodama a freezer láme patici:-) najdi něco na czechcomputeru výhradně pro.

No jasně, hlavně že si seš jistej!
product.jsp
Upozornění: Tento chladič není kompatibilní se socketem AM2 - dle zkušeností našich techniků jej sice lze na AM2 nasadit, ale s velkou pravděpodobností následně poškodí patici (plastový úchyt na socketu po čase podlehne tahu a ulomí se).
Můžeš se podívat aj do diskuze....

Stalo se to i kolegovi. AM2 desky mají někdy jen jedno oko na každé straně patice na uchycení. 939 měli myslím všechny 2*3oka kde se ten chladič přichytil...Jinak na 939 sem ten chladič měl taky8-)