Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Be On Road

Dobrý den!
Asi před rokem jsem si koupil tablet s navigaci (použivájíci aplikaci Be On Road) i s placenými mapami ČR a SR CEDA. Po poslední aktualizaci Be On Road na verzi 3.10.1.41 mi zmizely všechny klíče od placených map. Nevíte kde je znova vepsat, abych mohl opět používat oficiální mapy CEDA. V menu navigace to nikde nemůžu najít.

děkuji

Mapy CEDA (stejně jako mapy TomTom, Navteq a další) mají licenční klíče uloženy v samostatném souboru a věřím, že tomu tak je i v BeOnRoad. Patří do adresáře license a mají příponu lic. Před aktualizací BeOnRoad (a obecně všech podobných programů) je potřeba udělat zálohu. Tam jsou potom potřebné komponenty snadno dostupné.

Zálohu jsem si neudělal, tak asi konec! Jen přidám 2 obrázky. Ten první je z orginál návodu pro verzi 3.8.XXX, kterou jsem dostal a tam ty seriové čísla byly přesně jak na obrázku "SN". Ve druhém obrázku "SN2" chci ukázat výřez z nějakého návodu, který jsem našel na netu (bohužel tam není číslo SW), ale asi to bude ten nejnovější, protože rozložení ikon souhlasí. "Místní nastavení" i "O aplikaci" tam mám, ale bohužel ikona "Seriové čísla" tam nemám. Jak vidno v obou verzích je možno zadat seriové čísla přímo v aplikaci Be On Road.
Takže pokud někdo máte nějaké zkušenosti s verzi SW 3.10.1.41, prosím o radu. Nebo alespoň jaké máte zkušenosti s těmi bezplatnými mapami?

Nechci zbytečně zavádět, už si to moc nepamatuji, ale právě jsem si udělal poznámku, co obsahovala ta záložka a mám tam i ty čísla map (které mám ostatně i na krabici od tabletu. No, ale i kdyby, proč tam tedy alespoň není to číslo aplikace? Není tam vůbec ta záložka "Seriové čísla".

Ano byly CEDA. Já je vlastně mám v nabídce map k aktualizasi i teď. Mmám tam jedny mapy pod ikonou bezplatné mapy ( kromě ČR a SR tam je celý svět)a pak je tam ČR i SR pod ikonou placené mapy s označení CEDA (a tam jsou jen ty dva státy). Jenže je nějak nemůžu navolit tak jsem si myslel, že tam chybí to licenční číslo.

Nevím jak konkrétně v BeOnRoad - aplikaci sice mám, ale nepoužívám ji a ani jsem nikdy do ní nezkoušel instalovat placené mapy,ale v ostatních aplikacích jako třeba iGo si mapy TomTom (pro ně CEDA mapy dodává) si složku license při instalaci vytvoří v pžípadě, že už neexistuje z nějaké předchozí instalace. Ovšem je také možné, že pro BeOnRoad je vytvořena nějaká jiná edice. Zkus se zeptat u B-Techs, prodávají čínské navigace s instalovaným BeOnRoad a mají technickou podporu. Ten SW se rozhodně chová všude stejně, tak můžeš tvrdit, že máš některou jejich navigaci z druhé ruky, aby tě neodbyli.

Dobře děkuji, zkusím se poptat, nebo vyzkouším jak mě povedou ty OSM mapy v Be On Road. Ona vůbec ta poslední verze SW je nějak nepodařená. Problémy při instalaci (které u předchozích verzí nebyly), nechová se moc kerektně, ale tím zdržovat nebudu, jde s tím žít. Možná to vyřeši nová verze SW, když zjisti, že se jim moc nepovedla (pokud to není jen můj případ). Při předchozích aktualizacích aplikace problémy nebyly. Nic moc nového to nepřineslo (pár parádiček, nic podstatného). "Kdybych to byl býval věděl, býval bych v tom nevrtal".

Děkuji moc za snahu a pokud by někdo k tomu ještě něco měl, budu rád, když se ozve! Třeba ta zkušenost z bezplatnými mapami (dovedou k cílí, nebo nejde na ně spoléhat)!

Je to nejspíše nějaká Čína (jako vlastně vše) Jediný nápis na přistroji je "Android GPS". Na krabici toho není víc. Nějaké parametry a OS je Android 4.0. a ty licenční čísla. Celkem bych do té aplikace IGo i šel, ale s OS Android moc pracovat neumím, tak si spíše koupím přímo pouze navigaci (bez tabletu). Pro nás amatéry je to asi praktičtější. Nakonec klučina od kolegy mi tam zkoušel instalovat nějaké IGo, ale pak jsme zjistili, že ten jeho program ke své funkci potřebuje jedno HW tlačítko, které můj tablet nemá. Bylo to asi pro mobily, pro tablet nepoužitelné.

Hezký večer,
jelikož tuto navigaci taky příležitostně používám a zjistil jsem, že teď na OSM musím mít Be On Road a na mapy ČR a SR CEDA nějakou Aponii, tak jsem si zazálohoval starou verzi Be On Road a v ní mi fungují jak OSM, tak i CEDA mapy. Samozřejmě jsem aktualizaci Be On Road zakázal. Pokud dáte kontakt, mohu ještě původní instalačku aplikace poskytnout.

Dobrý den. Měl bych také zájem o původní verzi Be-On-Road, neboť tato nová verze (prý lepší), je horší, než ta původní. Původní verzi jsem si hýčkal, neaktualizoval, a cenil jsem si ji,...... nicméně jsem půjčil přítelkyni telefon, a ona odsouhlasila aktualizace, tudíž jsem o původní Be-On-Road přišel, a nyní už novou verzi B-O-R nepoužívám, neboť tato nová verze mi nevyhovuje. Používám tedy jinou navigaci, ale kdybych získal starou verzi Be-On-Road, vrátil bych se k užívání zpět. Můj email je Bufallo@centrum.cz ...........a předem DĚKUJÍÍÍÍ

Dobrý den/večer všem, kteří byste rádi získali starou funkční verzi Be-On-Road. Výše žádám o zaslání staré verze na email, ale hledal jsem a hledal, až jsem našel na této adrese:
http://www.gorvin.mysteria.cz/be_on_road/be_on_roa d.htm
funkční starou verzi. Mám ji už nainstalovanou a odzkoušenou.......a nové verze Be-On-Road na všech zařízeních jdou tímto dnem do kytek.