Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kterou grafiku?

Zdravím, prosím poraďte mi kterou grafiku si vybrat - pc především jako herní našel jsem tyto a nemohu se rozhodnout
MSI Radeon R9 280 Gaming
Gigabyte GeForce GTX 660
Radeon R9 280 Dual X

a chtěl bych to osadit na nějakou desku s paticí LGA 1150 pro procesor intel core i7 4790 3,6 GHz HD4600 Haswell

o deskách uvažuji tyto dvě varianty slyšel jsem jen samou chválu na chipset Z97, taky jsem tu párkrát zahlédl že značku gigabyte tu nemáte moc rádi ale mám kamaráda kterej zatím všechny sestavy co měl měl postavené na této značce a nikdy neměl žádný problém (u jedné sestavy mu po 8-mi letech zdechla grafika) a po 9 nebo 10 letech mu odcházel procesor to je ale vedlejší teď zpět k těm deskám:

Gigabyte Z97X-Gaming 3 ATX
MSI Z97M Gaming mATX

(PS: rvát do ATX skříně mATX desku je zvěrsvto a jsem si toho vědom proto klidně navrhněte jinou desku v cenové relaci do 3500,- podmínkou je dual channel pro RAMky a měla by jít osadit až 32 GB, počítám pro budoucí upgrade)

O disku nejsem ochoten příliš diskutovat tam volím jednoznačně WD Blue 1TB
Mechaniku použiju starší z aktuální sestavy

Zdroj: viděl bych to na seasonic 620W (možná méně pokud by stačilo)

RAM: buďto Corsair vengeance 2x8GB 1600 MHz CL9 DDR3 DIMM nebo DIMM DDR3 value kingston RAM 2x8 GB 1333 MHZ CL9

Tak jen do mě! Všechny názory jsou vítány a abych ještě nezapoměl celé tohle divadélko komponent bych zád zavřel do skříně zalman Z9+ inspirovala mě především designem tak mi jí prosím nerozmlouvejte :-)

Dobrá pánové omlouvám se vzal sem to trosku zhurta. Takže dořešme to jednou pro vždy zde ať máme klid.
takže mám dvě variace z komponent vámi doporučených:
1. Case: Zalman Z9+
MB: MSI H97 PC Mate
CPU: Intel core i7 3,6 GHz Haswell
GPU: Asus R9 290 4 GB
RAM: A-DATA XPG DIMM DDR3 2x8GB 1600 MHz CL9
HDD: WD blue 1TB
PSU: SeaSonic 12II-620

2. Case: Zalman Z9+
MB: MSI H97 PC Mate
CPU: intel core i5 3,2 GHz Haswell
GPU: Asus R9 290 4 GB
RAM: Kingston hyperX 2x4GB 1600 MHz
HDD: WD blue 1TB
PSU: SeaSonic 12II-620

Jen mi dovolte ještě jeden dotaz ohledně dvou věcí. Mám takové problémy se svým současným zdrojem Fortron aurum 800W gold. Občas se mi stává po připojení zdroje do elektrické sítě že spadnou pojistky ale zdroji nic není slyšel jsem že je to tím že čína ušetřila deset centů za kondenzátory které omezují budící proud. Chci se proto zeptat zda podobným problémem netrpí i SeaSonic? A druhá věc vysvětlete mi prosím (zřejmě jsem neznalec) proč stavět herní PC na desce od toho MSI označení viz výše když ta je označena jako desktop a kdysi dávno zmiňovaná gigabyte Z97-X Gaming 3 je označena jako herní? Plně vám důvěřuji že to znáte lépe než já jen by mě zajímalo jaký je v těch deskách rozdíl. A případně jestli můžete navrhněte mi ještě jednu grafickou kartu s pamětí jen 3GB. Mockrát vám děkuji za pomoc a ještě jednou se omlouvám.

Pokud nehodlas taktovat (coz asi ne, kdyz nemas taktovaci procesor) tak jsou ty desky zbytecne drahe, co se tyce zdroje, tak seasonic jsou jedny z nejkvalitnejsich zdroju, problemy ti ale muze delat kazdy zdroj, osobne pokud je jeste v zaruce bych ho reklamoval. Navrh, ktery si dostal je nejlepsi co si dostat mohl za tuto cenu a nevidim duvod ho menit. O kvalitach gigabyte desek si uz slysel. Skrin si dej jakou chces, me osobne se ten zalman nelibi. O rozdilu i5 a i7 ve hrach jsem ti jiz psal. A pokud by si trval na nejake drahe desce a K pocesoru nebo i7, tak s tvym rozpoctem je to nerealne.

Asi na 90% půjdu do té i5 já bych i byl ochoten taktovat a osadil bych to "K"čkovým intelem ale koncový uživatel na to zase tak extra nároky nemá sice chce hrát i hodně nové a populární tituly nicméně netrvá na tom aby to fičelo na uplně maximální ultra rozlišení vyhlazování a tak dále a když jsem to propočítával tak tebou navrhovaná sestava s tou i5 a 2x4GB RAM vyjde na cca 24 202 Kč, pokud do ramek osadil 2x8GB tak sem na 25 841,- a když bych i tu i5 vyměnil za i7 tak sem na 29 662,- což je sice trošku víc než jsem si stanovil ale není to zase tak markantní rozdíl aby se o tom nedalo uvažovat na druhou stranu když tam osadím i7 tak ke čtyřem fyzickým jádrům dostanu čtyři virtuální což se může mnohdy hodit. Každopádně velice moc děkuji za rady, jen se ještě zeptám zda máte zkušenosti právě se zdrojem seasonic jestli k němu dávají prodlužovací 4 pin/2x4pin pro napájecí CPU nebo jestli si ho mám radši vzít bokem protože u toho zalmana jak je zvykem je zdroj dole a už sem párkrát s délkou orig. kabelu od zdroje urputně bojoval.