Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hypertextový odkaz v Excelu

Mám v jednom sloupci v Excelu zkopírované e-mailové adresy a prože jsou zkopírované některé jsou funkční a jiné zase ne. Protože to budu tisknout byl bych radči kdyby se chovali jako běžný text. Ale nevím jak to udělat najednou v celým sloupci. A aby když tam nějakou budu kopírovat nebo dopisovat se ta buňka chovala jako bych tam dopisoval nebo vkládal běžný text. Díky

Najprv si skopíruj prázdnu bunku a označ si stĺpec, v ktorom chceš odstrániť odkazy na e-mailové adresy. Potom si vyber možnosť Paste Special (česky Vložit jinak) a zvoľ Operation: Add (Operace: Přičíst).
Ďalšia možnosť je skopírovať si stĺpec s e-mailovými adresami vedľa tiež pomocou Paste Special, pričom si vyberieš možnosť Paste: Values (Vložit: Hodnoty). Tieto hodnoty potom nakopíruješ späť na pôvodné miesto.

Automatické vytváranie odkazov môžeš zrušiť v Tools / AutoCorrect (Nástroje / Možnosti automatických oprav). Toto nastavenie platí pre celý program, nie len pre vybraný zošit.

Ďalšou možnosťou je makro.