Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový notebook - SSD

dobre ranko vsem,

chci se poradit pred koupi notebooku. notebook, ktery kupuju je lenovo thinkpad t540p a ma 180GB SSD. chtel bych se zeptat na ten SSD disk. urcite stojim o rychlost, ale ta spolehlivost SSD - je to kus od kusu a nebo mam cekat, ze drive ci pozdeji maji ten problem se spolehlivosti vsechny?

diky vsem

Záleží na kusu a na tom, kdo ten SSD vyrobil. Někteří výrobci mají nižší poruchovost (Crucial, Samsung, Intel, ..) než ostatní.
Každopádně na SSD nepatří důležitá data, o které nechce uživatel přijít - SSD může kdykoliv, bez ohlášení zdechnout. Záruka se však vztahuje i na to.

Bezne se to dela tak, ze si k SSD koupis nejaky maly 2,5" externi USB disk a zalohujes si pravidelne tam. Nekomu staci si zalohovat jen uzivatelska data, jiny zalohuje komplet cely system. Samozrejme externi USB disk ti muze taky odejit, ale je nepravdepodobne, ze by odesly oba disky naraz, takze tim sanci na ztratu dat pri poruse minimalizujes.

Ja mam doma Lenovo Thinkpad T540p uz asi 1 rok a mam tam toto SSD: https://www.alza.sk/corsair-neutron-xt-series-240g b-7mm-d2293530.htm a fiči mi to bez problemov a uplne plynule kazda aplikacia ! Neviem co tu ludia pisu ze iba Crucial, Samsung a Intel su najspolahlyvejsie ?!?!!
-----
Na mojom stolnom PC mam tiez Corsair F60 uz 3 roky a BEZ PORUCHY tak neviem co tu robia reklamu na tie 3 znacky len.
Mimochodom SANDISK Extrem series su tiez sakra dobre a kvalitne SSD.