Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nezobrazuje se pevný disk

Zdravim,
dokoupil jsem si do stolního pc pevný disk 320 GB, instalace ovladačů a zobrazení ve správci zařizení je ok, ale nikde ho jinak nemůžu najít.Nezobrazí se mi v průzkumníku ani při otevření totall comanderu...prostě není vidět a nejde se naněj dostat.

Navíc jeho kapacita je při startu udávaná jako 160Gb a ne 320Gb.

čím to může být?

sytem win 7 ultimate.

díky za rady.

Ano v zavislosti na tom kolkopinove tam je to pole, mas volit len jednu zo zobrazenych moznosti (napr single ak je sam na kabli, zvycajne tato moznost funguje aj bez akychkolvek jumprov). Pohlad je na to pole, nerob to zrkadlovo. Ked to nepomoze tak budes muset spustit wd utilitu z UBCD apod (a hladat v nej obmedzenie 28/48bit LBA alebo co a vypnut obmedzenie)

Ak ho máš ako pevný a sekundárny tak nastav správne jumpery.

V Správcovi diskov mu najprv ale priraď voľné písmeno (X:), naformátuj disk alokačnou tabuľkou NTFS a následne skontroluj clustre príkazom; chkdsk (X:) /x /f /r /v /b