Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Konfigurace na halnet

Dobrý den, objevil jsem tuto stránku : www.hal3000.cz
Velmi mě zaujala možnost nakonfigurovat si pc, máte někdo zkušenosti s konfigurováním pc sestav u halu? Jednak, jestli to nebude hodně předražené( nečekam, že to dělají bez zisku) a jestli budou dobré. Dost mě zaujalo i to, že když bych jim tam poslal nesestavitelnou sestavu(slabý zdroj,chlazení) tak mě ji vrátí s úpravami(to mi napsali emailem).

Tak jsem si tam zběžně zkusil nakonfigurovat toto:

1.Konfigurace sestavy:
Základní deska: MBAR3112 1 Ks ASRock H81M-HDS / H81 / LGA1150/ DDR3 1600/ mATX
Procesor: CPI3071 1 Ks INTEL Core i3-4160 3.6GHz, 3MB, socket 1150, BOX
Operační paměť: RAMM30443M 2 Ks TEAM RAM DDR3 4GB 1600MHz Elite (11-11-11-28) bulk
Pevný disk HDD: HDSE18684M 1 Ks Seagate 1TB HDD Barracuda/ ST1000DM003/ SATA600/ Interní 3,5"/ 7200RPM/ 64 MB
Grafická karta: VGAT8726 1 Ks Sapphire Radeon R7 250 / PCI-E/ 2GB DDR5/ DVI/ HDMI BOOST
DVD-RW mechanika: CDLG1666 1 Ks LG DVD±R/±RW/RAM, GH24NS 24x SATA, M-disc/ černá bulk
Čtečka paměť. karet: CRSS0018 1 Ks OEM čtečka karet interní černá All in 1/ Micro SDHC/ XD/ USB
Provedení: CASAI001011 1 Ks HAL3000 AIO Bohemian TAB01 bez zdroje/ černý / ATX/ s USB3.0/s balením HAL3000
Zdroj ATX: CASZ6078 1 Ks CHIEFTEC zdroj GPA-350B8 350W, akt. PFC, 12cm fan, 85+, bulk
Operační systém: SWHAL201 1 Ks MS WINDOWS 8.1 - pouze s PC HAL3000 (64bit)

Cena 17 487

2.Konfigurace sestavy:
Základní deska: MBMS3396 1 Ks MSI FM2+A78-G41 PC Mate/ A78/ FM2+/ DDR3 2133 (OC) MHz/ ATX
Procesor: CPA1451 1 Ks AMD A8-7600 Kaveri (4core, 3,1GHz,4MB,socket FM2+,65W,Radeon R7 Series) Box
Operační paměť: RAMM30443M 2 Ks TEAM RAM DDR3 4GB 1600MHz Elite (11-11-11-28) bulk
Pevný disk HDD: HDSE18684M 1 Ks Seagate 1TB HDD Barracuda/ ST1000DM003/ SATA600/ Interní 3,5"/ 7200RPM/ 64 MB
Grafická karta: VGMSI7973 1 Ks MSI N740-2GD5 / PCI-E/ 2GB GDDR5/ DVI/ HDMI
DVD-RW mechanika: CDLG1666 1 Ks LG DVD±R/±RW/RAM, GH24NS 24x SATA, M-disc/ černá bulk
Čtečka paměť. karet: CRSS0018 1 Ks OEM čtečka karet interní černá All in 1/ Micro SDHC/ XD/ USB
Provedení: CASAI001011 1 Ks HAL3000 AIO Bohemian TAB01 bez zdroje/ černý / ATX/ s USB3.0/s balením HAL3000
Zdroj ATX: CASZ6078 1 Ks CHIEFTEC zdroj GPA-350B8 350W, akt. PFC, 12cm fan, 85+, bulk
Operační systém: SWHAL201 1 Ks MS WINDOWS 8.1 - pouze s PC HAL3000 (64bit)

Cena 17 373

Je ta cena v pořádku? Nemají to moc předražené?
Pak by mě zajímal jak by na ní šlo přibližně hrát Rome 2 + Atilla total war(samozřejmě nečekám ultra,ale aspon medium by mohl jít)

Pak mě ještě zajímá, co říkáte na ty zdroje, ten CHIEFTEC dávají všude,bude stačit?(na seasonicy nemám )

A co kdyby sis to zboží zkusil naťukat v jakýmkoliv jiném obchodě typu tsbohemia, czc, alza do košíku a cenu si porovnal sám ? Pokud nemají to samý dej podobný a ceny si porovnej. Chieftec cpou všude ale rozdíl na základní seasonic nebude pravděpodobně větší než tři kila a v sestavě se to ztratí.
U hall bych počítal že příplatek "za značku" přitom je to skládačka bude vyšší než jinde.

Můžeš si to zjednodušit na staré dobré peníze. Velmi zjednodušeně do 2500kč pomalé vhodné na upgrade starších pc okolo 3000-4000 střední třída, nad 5000 to vyšší třída a nad 8000 nadšenci.

V té nejslabší třídě má někdy cenu řešit šířku sběrnice a případně rychlost gpu a typ pamětí. V těch vyšších to bývá stejné s minimálnímy rozdíly.

Obě grafiky co sis tam vybral - 240 i 250 jsou dnes v nejnižší výkonové skupině. Takže můžeš čekat že náročnější hry pojedou pomalu. Zkrátka je dle mého názoru trochu přitlačit na peněženku pokud na tom pc chceš hrát hry teď i v budoucnu.
Absolutní minimum bych viděl Radeon 260 což je asi o tisíc víc než ta 250.

A není ještě jiný výrobce, kde to jde takto nakonfigurovat? Nerozumim tomu natolik a u takto konfigurovatelných mám aspon jistotu základní kompability. Co se týká ramek - na výběr moc není a zase dražší deska ubere jinde. A jak jsem psal,nemusí to zvládat nejnovější hry na maximum.

Když něčemu nerozumím tak si požádám o návrh a začnu tady - klik
Vlastní intence je sice v pořádku pokud jsou znalosti, ale tady jde o tvoje peníze a hlavně spokojenost s novou sestavou.
Sestavu lze naklikat na CZC.cz, kde je sestavení/otestování a instalace OS zdarma včetně záruky jak na komplet, tak na jednotlivé díly.

Dobře,až budu mít peníze založím to podle návodu. Teďka jsem chtěl jen vědět, jak dopadne mnou navrhovaná sestava.
A co se týče czc - četl jsem na ně tady recenzi a špatně nainstalovaný větrák a ještě obrácený mě zděsil, proto se mi zalíbilo, že by to složili v Halu, kde to již zadarmo nedělají(to si zaplati tou zvýšenou cenou sestavy) a tudíž by to nemělo být odfláknuté.
Ještě k czc - když to odfláknou a projeví se to ještě v době záruky, nebudou problémy s vrácením?

Děkuji za rady a trpělivost