Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zlepšení kvality USB mikrofonu

Dobrý den, koupil jsem si nový USB mikrofon značky Trust, ale kvalita mikrofónu mi přijde velice bídná. Neustále je při mluvení slyšet jakési "hučení", jako nějaký transformátor nebo jak to popsat. Měl jsem už mnohem levnější mikrofon, které podle mého názoru měly o mnoho lepší kvalitu. U normálníh mikrofonů, které se připojují přes 3,5mm jack je možné si ve vlastnostech mikrofonu vybrat frekvenci např (kanál 2, 16 bitů, 44100HZ), ale u USB mikrofonu mi ve vlastnostech s těmito frekvencemi nejde vůbec hýbat, je tam nastaveno: kanál 1, 16 bitů, 48000HZ, ale nejde to změnit, takže si myslím, že ta špatná kvalita je tímto nastavením. Nevíte jak efektivně zlepšit kvalitu USB mikrofonu jiným způsobem než takto, když nelze měnit frekvenci ?

frekvencia je dostatocna, je to vyssie jak CD kvalita. Neni to nastavenim, je to tym ze znacka Trus je proste trus, ved to je na tom napisane. :)

Skus ho zapojit do USB vzadu na bedni, ne predne. Ak to je notebook skus odpojit nabijacku ci sa to zmeni. Skus znizit citlivost v ovladacoch.

Těch 48kHz není maximální kmitočet, který mikrofon přenese, ale vzorkovací kmitočet A/D převodníku a nemá s kvalitou mikrofonu nic společného. Když je převodník krmen ze šuntovního mikrofonu zvuk bude vždycky šuntovní a je zcela jedno, jestli vzorkovací kmitočet je 48 nebo 44,1 kHz.

Ano, to máš pravdu, ovšem v tom případě mikrofon nedosáhne 20kHz, ale těch 48 o kterých je řeč tam prostě je bez ohledu na kvalitu či cenu mikrofonu. Rozdíl je v tom, že 20kHz je signál, kdežto 48kHz je vzorkovací kmitočet, dvě rozdílné věci.

Abych byl přesnější, jedná se o USB Headset. Mám ho připojený k notebooku a ne k PC a kromě myší, nabíječky a optického kabelu k notebooku už nic jiného připojeného nemám. Headset nebyl nějak extra drahý cca kolem 600-700,takže jsem nečekal samozřejmě úplně čistý zvuk mikrofonu, každopádně jsem měl už i sluchátka o polovinu levnější a mikrofon mi přišel mnohem lepší a to mi na tom přijde divné, že by ta kvalita byla taková, jaká je.

ked vytiahnes nabijacku, tak sa to zmeni?
"opticky kabel" je co konkretne? Odpoj aj ten. Nejaka zmena?

A naprd neni mikrofon ale ta elektronika (zvukovka) v tom USB krame. Ked si mal predtym mikrofon na jack, tak sa pouzila zvukovka v notebooku, mikrofon s jackom neobsahuje ziadnu elektroniku. Zato mikrofon s USB ju obsahovat musi (a za 3stovky to bude "kvalitka" :)