Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickým větrákem (samovolně se spouští) GTX 750i

Dobrý den,
prosím o radu s větrákem u grafiky sám od sebe se spouští a zase vypíná, i když počítač skoro nic nedělá a má normální teplotu. Naopak když hraji náročnější hru tak větrák nereaguje a je v normálu. Frekvence samovolného spouštění je asi 5-20 vteřin ticho a pak najednou zabzučí a zas ztichne. Děkuji za možnou odpověď :)

Napiš, jakou máš grafickou kartu. Stáhni si GPU-Z a podívej se na vytížení při jednotlivých činnostech.

Vše je v normálu krom toho měření větráku. Vždycky když se rozběhne, skočí mi to z 0 RPM na 4200 a pak zas na 0. Děkuji za ochotu :) A nevíš jestli by se dal ten větrák nějak v PC úplně vypnout ? já ho tam totiž vůbec nepotřebuji mám 1 základní a jeden velký na boku krabice a t úplně stačí. Kdyby to nějak šlo ocenil bych ještě radu. Ještě jendou děkuji za ochotu :)

• Nemas naky program na overclock grafické karty, nebo zmenu <RPM> ventilatoru?
(mozna spatna tepelna sonda)

TiP~Zkus MSIAfterburner a postelovat otacky rucne, jak GK reaguje a kolik ti pise, ci rychlost, teplota, napeti souhlasi ZDE: "******"

Je zvlášntí, že když ji vytížíš tak je to potichu a při skoro nečinnosti máš hluk.
Zkus tam napevno nastavit rychlost ventilátoru na 10% potom na 20% 30 40 50 80 100 a poslouchej ten zvuk.

Právěže psal, asi jsi to přehlédl.
"při tom testu se přestalo dělat. Vždycky když ten počítač nějak vytížím tak je ticho, ale jak třeba stahuju nebo koukám na film, tak to dělá rámus."