Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Displej na notebooku v zimě.

Dobrý den, je možné že zima nedělá displejím tak dobře, že na nich jde vidět jakoby rastr? Jsem teď s notebookem venku, jsou asi 3 stupně nad nulou a na displeji jde vidět jakýsi rastr, nejvíce na modré ploše, odchází, nebo je to tou zimou? :D Notebook je Macbook Air 2014

Jestli je to zimou poznáš jednoduše - vlezeš se zapnutým notebookem do tepla a budeš pozorovat, co ten displej udělá.
To, že při teplotách kolem 0 °C a nižších nemusí elektronika (hlavně baterie) fungovat jak má, je podle mně docela samozřejmé (stačí vědět něco z fyziky). O vlivech nízkých teplot na elektroniku si můžeš počíst třeba zde.
A tady píšou o finském testu smartphonů v mrazu.