Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejlevnější grafická karta pro UHD monitor

Dobrý den,
prosím o návrh gk pro rozlišení 3840x2160@60Hz, přičemž nejde o herní výkon. Jedná se o kancelářský pc, office, internet, návrhy ve 2d (DPS), občas přehrání filmu, takže nic extra náročného na gk. Myslel jsem, že to zvládne každá gk s hdmi, ale narazil jsem na meze svých znalostí, takže se musím zeptat.

Z CZC mi odpověděli toto:
grafická karta musí mít aspoň 4GB VRAM paměti a HDMI verze 1.4 + musí podporovat samozřejmě 4K rozlišení.
https://www.czc.cz/zotac-gtx-980-4gb_2/164829/prod ukt
S přáním hezkého dne
XXX - buďme diskrétní
Technická podpora

Ta karta to jistě dá, ale nemyslím si, že ji potřebuji ve svém 8 let starém kompu, byť byl ve své době celkem fajn: Q6600, 8GB DDR2 1200, 2xWD3000GLFS, ale vga jen GF9500GT - mám to na práci, ne na hraní.

Monitor je AOC U2868PQU, má vstupy 15-pin D-Sub, DVI-D (s HDCP), HDMI (s HDCP), DisplayPort.

Grafika má výstupy VGA, DVI a HDMI. Je to http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/gefor ce-9500-gt/specifications
512MB, pasiv (nesnáším, když mi při práci pod stolem cokoliv hučí).
U té GK píšou Maximum Digital Resolution 2560x1600, takže je pochopitelné, že ten monitor neuživí.
Jinak kabel na displayport k tomu je, takže nová grafika ho mít může.

On by to mozno dal aj dualDVI, ale ano je treba hladat nejaky model s DP, ono to zavisi od vyrobcu karty a asi vsetci cinani medzi sebou len kopiruju tak vsetci to robia bez DP :D
Ano treba kukat aj AMD karty ci neni nieco vyhodnejsie jak nvidia

P.S. teraz som pozeral na alza tak ziadna pasivne chladena nema DP, ani AMD. Takze ostava otazka ci tie karty maju dualDVI a ci to cez to da to rozlisenie. Treba pozret poriadne manual karty od vyrobcu.
P.S.2. teraz som kukal dual-link DVI spec a ta tiez neda 4k, takze DP je nutny. Takze bude treba nejaku 730ku s DP a vetrakom apod.

jakýkoli Radeon s DisplayPort výstupem verze 1.2 to dá - tedy bezpečně vše, co patří minimálně do HD6xxx řady a výše.

Samozřejmě předpokládám, že tvůj monitor má DP vstup..

např. http://www.czc.cz/sapphire-r7-250-eyefinity-editio n-1gb-gddr5/144724/produkt
nebo pasivní: http://www.czc.cz/asus-hd7750-dcsl-1gd5/112342b1/p rodukt

Rada prodejce koupit "aspoň" 4GB kartu s GTX980 je snaha prodat drahou kartu téměř hraničící s pokusem o podvod!

Prodejce dostal stejný dotaz, jaký jsem položil zde. Ale nesuďme, taky chtejí žít. A vydělávat.
Pro mě vlastně bonus v podobě informace, že až budu chtít poradit s výběrem hw na nový komp (což bude brzy, po těch letech už si zasloužím něco svižnějšího), tak nebudu obtěžovat technickjou podporu CZC.