
torrent
dobrej, chtěl bych se zeptat, když bych stahoval přes torrent můžu po tom co stáhnu co chci vymazat z mého počítače to co dávám k dispozici ostatním, no prostě abych nebyl seeder a abych potom neměl případné problémy ?
dík za odpovědi
Můžeš dělat, co chceš. Pokud to ale budeš dělat na privátních trackerech, tak tě hodně brzo přestanou mít rádi.
oh a ještě bych se chtěl zeptat jak to udělat :D
tam jak si nastavím aby se mi ty stáhlé soubory uložovaly tak je po stáhnutí jednoduše vymažu a budu mít klid a nikdo na mě nepřijde ? O.o
Co je to za slovo to "uložovaly"?
Když ty soubory po stažení smažeš, tak už je logicky nemůžeš sdílet.
ale já se chci hlavně zeptat jestli bych za to mohl dostat nějaký postih, když už jsem to na začátku posílal dál
Pokud myslíš právní, tak teoreticky samozřejmě ano.
žiaden problém s toho mať nebudeš! Teda pokiaľ myslíš to, že hned po dokončení sťahovania torrent súboru, ho daš stopnúť(zrušíš seeding)..
Nikoliv, už od začátku stahování sdílí staženou část. To je princip torrentů, takže už od začátku stahování autorsky chráněného díla porušuje zákon, protože ho automaticky sdílí a nabízí jiným.
Tedy je to pouze a jen otázka toho, jestli se tím bude někdo chtít zabývat. Nikdy to nemůžeš na 100 % vyloučit.
Vlastne máš pravdu, no to je málo pravdepodobné..
Ty seš nějakej chytrej.
Každopádně tyhle tvé rady a předpoklady nejsou hodny toho, aby podle nich někdo konal. Doporučuji nastudovat Autorský zákon, pak nebudeš plácat takové nesmysly.
v tom programu je dokonce nastavení disable seeding, ale to je přece smysl torrentu proč by si tam dávali disable seeding....
Jsi vůbec trestně zodpovědný?
Už při samotným stahování sdílíš, což je princip torrentu, takže pokud máš stažený půlky, nepoužívej torrenty vůbec.
Je slušnost nechat nějakej čas seedovat soubor, protože kdyby dělali všichni to co ty, tak by skoro všichni čekali na poslední procento souboru.
dobře, řekněme že bych sledoval 2 filmy 1 rok staré týdně a nic bych nemazal. myslíš že kdyby na mě přisli, že by je zajímalo 2 filmy nebo hledají velké ryby
Těžko říct, kdo ví, jestli nějakýho magora nenapadne udělat z někoho exemplářní případ a TV Nova tě rozmázne jak hovno po bilboardu.
Když máš strach, tak nepoužívej torrenty.
Rok starý filmy najdeš na různých internetových úložištích, tam nic nesdílíš, jen stahuješ. To je v ČR zatím stále ještě legální.
pokiaľ sťiahneš celý súbor s torrentu, stávaš sa seederom. To znamená, že si klient, ktorý vlastní celú kópiu súboru a tzv. seedovaním umožňuješ ostatným peer klientom(to sú tí, ktorý nemajú ešte stiahnutú celú kópiu súboru)aby proste "sťahovali", alebo zdieľali dáta súboru s tvojho počítača. To, či to zrušíš, alebo nie je to len na tebe - každopádne problém s toho mať nebudeš..
Měl by si poslat alspoň tolik dat cos z danného souboru stáhnul.....
Tak aby bylo jasno:
1) Nikde není psáno, že při používání bittorrent protokolu musí klient při stahování data i sdílet. Nemusí. Existují tudíž programy, které umožňují pouze stahovat data torrentu bez toho, aniž bys cokoliv odeslal a to i při samotném stahování. Nic ti nebrání takový program použít.
Takže není pravda to, co psal rádce Prasak: "Už při samotným stahování sdílíš, což je princip torrentu".
2) Problém, o kterém psal psal rádce Wikan: "Pokud to ale budeš dělat na privátních trackerech, tak tě hodně brzo přestanou mít rádi.", je sice problém, ale tak pro méně zdatné uživatele na počítači. Klient a tracker komunikují formou klasického http dotazu, komunikovat s trackerem můžete všelijak (nebo můžete kdy chcete), třeba i přímo v prohlížeči, když prohlížeči nastavíte useragenta nějakého torrent klienta a pak už je to o tom správně vytvořit odkaz. A můžete si vygenerovat kolik chcete uploadu bez toho, aniž byste cokoliv odeslali, případně si takto vygenerovat seedbody. A klidně si to udělat automaticky, všechno celkem triviální.
3) Co se týče warezu, o kterém autor vlákna nejspíš píše ("abych potom neměl případné problémy") a tohoto, co píše rádce Prasak: "Je slušnost nechat nějakej čas seedovat soubor", tak slušností je warez vůbec nestahovat a/nebo nesdílet. Vše, co se týče warezu, je dobrovolné. Není tam žádná slušnost. Pokud někdo chce stahovat, tak ať stahuje, pokud někdo chce odesílat, tak ať si odesílá, pokud někdo chce dělat obojí, tak ať dělá obojí (jen upozorňuji na případné možné následky z důvodu porušování autorského zákona). Pokud tedy dotyčný chce pouze stahovat, tak ať pouze stahuje. Rozhodně je z hlediska slušnosti slušnější než kdyby i warez sdílel.
BFU se zde drží v mantinelech a to těch zdánlivě lepších, tys prozradil víc než bylo nutné.
Snad z toho bude v klidu spát.
V téhle zemi nikoho za obyčejné používání torrentů nikoho neobvinili, dokud se adekvátně proti tomu neupraví legislativa, aby ISP prozrazoval soudu takové lidi, tak lze torrenty používat svobodně, dnes svobodně pokud ISP neřekne jinak