Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung galaxy S3 vs Samsung galaxy S4 mini

Chtěl bych se zeptat, jaký mobil je lepší/výkonější pro běžné použití.
Je mezi nimi rozdíl 1000kč a nějak mezi nimi nedokážu najít patřičný rozdíl.
Co nabízí S4mini oproti S3? Velikost mě moc nezajímá.
Děkuji za odpověď

S3: https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s3-neo-gt-i9301 i-white-d2291030.htm
S4mini: https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s4-mini-i9195-b lack-edition-d570421.htm

Infraport pouzivaji nekteri misto dalkoveho ovladani TV, LTE ma tu vyhodu, ze bude dostupne i tam kde neni jiny signal, takze se muze hodit, zalezi na tvem zpusobu vyuziti a na jak dlouho ten foun planujes, jestli menis treba founy po dvou-trech letech, tak by ses mohl bez LTE obejit.

Včera jsem koupil do rodiny S4 mini, šel jsem po této velikosti (menší ruka), dobré reference z práce, dnes přijatelná cena cca 5tis.Kč (záleží jaký typ eshopu se podpoří), podmínka LTE, vyřadil jsem čínské značky kvůli absenci venkovských frekvencí LTE 800 a 900 MHz.

Fotak u S3 Neo je jiny, ale tez slusny. MHL a OTG to nema, nekomu to nemusi vadit. Rekl bych, ze to neni uplne porovnatelne kvuli velikosti, jsou podle me oba founy zacilene trochu na jine uzivatele. Nicmene, pokud by mi nevadil mensi foun, nekteri uzivatele to vidi jako vyhodu (ja ne), tak souhlas radeji S4 mini.

No jo, jenomze to je preci uplne neco jineho doporucovat nejake Kulhawe Hung-pao anebo doporucit premiovou znacku smartphonu od lidra trhu. :-)

---

Mimochodem zrovna mame diskuzi na mobilmanii a v jejim ramci jsem zjistil, to te bude urcite jako fotografa zajimat, ze Samsung co by lidr trhu pouzil jako prvni na svete u svych supersmartphonu Galaxy Note 4 a Galaxy S5 snimac ze zakladnim rozmerem v pomeru 16:9. Takze uz to nefoti na beznou digitalni fotografii 4:3, ale foti to nativne 16:9, coz je vynikajici aspon teda pro me, protoze netisknu a zobrazovadla, na kterych fotky ukazuju maji taky pomer stran 16:9.

Nikoliv, format 16:9 je vitezstvi marketingu nad rozumem, ale ve chvili, kdy jsou monitory, notasy, tablety, televize, smartphony proste vsechna zobrazovadla ve formatu 16:9, tak fotit ve formatu, ktery na zobrazovadle uvidim bez cernych okraju, dava smysl, v digitalni dobe jiz fotky netisknu. ;-)

Samsung Galaxy S4 Mini i S3 Neo pro běžné použití plně dostačují. S4 Mini oproti S3 Neo má navíc LTE, dual-core procesor na 1,7GHz (S3 Neo má quad-core 1,4GHz), S4 Mini disponuje infraportem, který lze použít jako dálkové ovládání na kdejaký přístroj a k GPS se přidal GLONASS. Toť asi hlavní rozdíly. Ještě by se našly nějaké rozdíly v synchronizaci, použití chytrých náramků a softwarové výbavě.
Výběr je na tobě. ;-)