Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motherboard Asus - má to cenu zkoušet opravovat?

Čus.

Po delší době mě napadlo rozchodit starší sestavu.
Přemýšlím, že bych ji někomu daroval - vím o někom, kdo by ji využil.

Připojil jsem zdroj. LEDka na desce se rozsvítala - OK.

Nicméně na stlačení tlačítka POWER už PC nijak nereagoval.
To znamená nerozjely se ventilátory, zdroj ani nic.

No a tak jsem se podíval detailněji na desku.

NA PRVNÍ POHLED VŠE OK.

Tak jsem se detailněji podíval na kondenzátory u CPU:

Sorry, nemám makro na mobilu:

Detailní pohled

No zkrátka, jsou tam minimálně dva, viditelně vytečené a zarezlé kondenzátory u CPU-
je na nich označení: Nichicon 6,3V 3300 μF

Tak jsem se chtěl zeptat ]:( jaká je šance, že to celé pojede, když se ty kondenzátory vymění.

Rozhodně bych je nevyměňoval sám, protože je na to potřeba nejen šikovnost, ale
i vybavení. Tak bych to zanesl do servisu.

Jestli to teda vůbec celé má cenu a kolik to může stát (ta oprava :-), ne ten elektrošrot).

Jinak deska je to Asus P4T-533C s RIMM paměťma.

Ak to ani necekne, šanca je malá. Ale pre takú kuriozitu ako Rambus by som to skúsil. Stačí mikropájka. Na striedačku nahrievať jeden/druhý vývod a z citom kondenzátor "vykývať" von. Dnu ho dostať rovnakým spôsobom.
Ak máš staré dosky, nestojí ťa to vôbec nič.

Ach jo. Vy mi dáváte.

Teď jsem to zkusil na druhý zdroj a dělá to to samé.

Prostě žádný ventilátor se nerozběhne. Jako bych tlačítko power vůbec nestiskl.

Tak by mě zajímalo, jestli ty kondenzátory tomu dávají nějakou šanci na opravu.
Nebo jestli je to něco vážnějšího a kondenzátory jsou jen důsledek.

V každém případě je divné, že se VŮBEC zdroj nerozběhne, neroztočí.
Zkrátka DEAD.

To znamena ze doska nezapne PSON signal zdroja. Preco ho nezapne, lebo neni napajany chipset alebo nejaka ina zavada na doske. Moze byt sposobena kondenzatormi, nemusi. Moze byt aj odpaleny niektory menic tak ze skratuje. Skus premerat 12V na zakl.doske (ATX konektor aj 24pin konektor) oproti GND, ci neni skrat.

P.S. a skusaj len dosku na stole bez RAM a bez kariet, a nech to neni v bedni (ktovie jak tam mas distancky) a zapinacie tlacitko netreba merat, proste spojim PWR piny pinzetou, stejne ma byt vsetko od bedne odpojene, aby nic v bedni neskratovalo (cinske dratiky)