Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC - zdroj/cooler

No, takže konečne som si naškrabal prachy na nový zdroj..rozhodol som sa k tomu dokúpiť aj lepší chladič na CPU. Pretože mi už BOX poriadne píli uši. Týmto by som sa chcel s vami len poradiť o výbere..

zdroj: Seasonic M12II-620 Evo..https://www.alza.sk/seasonic-m12ii-620-evo-d147079 2.htm
cooler: SCYTHE Shuriken Rev. B..https://www.alza.sk/scythe-shuriken-socket-1366-hl inik-aluminium-6x-medene-heatpipe-105x116x64mm-10- 31dba-d111968.htm
-Môže byť?

-od chladiča by som očakával hlavne aby bol tichší, a mal by uchladiť môj procesor pri pretakte na 5 GHz..

Moja aktuálna PC zostava:

MB: ASUS A88XM-PLUS
APU: AMD A6-6400K
RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 GB
PSU: Corsair VS650

K čemu k APU takový zdroj s přemrštěným výkonem, když jej v pohodě "uživí" i tento? Zdroj se řešil i minule. Ten chladič je zase do nízkoprofilových skříní - v překladu: takové ty malé. To důležité, to jest skříň, jste jaksi opominul uvést, ale podle toho se volí také chladič. Musí se tam také vejít, ale Silverstone Sugo asi nemáte.
Z nabídky zeleného úchyla: Gelid do šírší skříně (>190[mm]), optimální by byla Gaia II, Loki II do užších skříní.

K čemu k APU takový zdroj s přemrštěným výkonem

-asi si nezachytil, že v budúcnosti chcem grafickú kartu, alebo aj karty(do CrossFire), a aj nový APU, asi A10-7850K, alebo A10-6800K..ešte neviem..

Ten chladič je zase do nízkoprofilových skříní - v překladu: takové ty malé.

-to my je jasné..
1)mám malú skriňu, konkrétne Zalman T4(zalman-t4-d503941.htm)
2)ako vidíš, tak je to skriňa "na stojato", a je aj dosť úzka, takže pchať tam nejaký 13-15 cm vysoký cooler asi nebudem, už len s toho dôvodu, že by sa mi pod tou váhou/výškou asi zlomila doska. A prevrátené na bočnicu to nechcem mať..

no chladič ako sám o sebe asi nie, ale určite je lepší ako BOX..

A mimochodom..APU som už asi pred cca 2 mesiacmi pretaktoval na 4,7 GHz, a BOX chladil celkom slušne..

normál - 37°C
záťaž - 47/50 °C

No hučal pritom(pochopiteľne na full speed, t.j. 3000 rpm) tak, že som ho počul aj ked som bol na opačnom konci domu z pozatváraními dverami..

A ešte ma napadlo..čo tak pichnúť medzi chladič(ten nový) a procesor toto..http://sk.wikipedia.org/wiki/Peltierov_%C4%8Dl%C3% A1nok ?

V taktování APU smysl nevidím a ani skříň neumožňuje dostatečné proudění k odvodu generovaného tepla, ale jak jste prohlásil: "Je to prostě marné.".
Stejně jsem ho marně upozorňoval, že pokud plánuje dedikovanou GK a zapařování, pak AMD APU není do takového segmentu mířen > AM3+. Ale jako když na husu močí.
Marnost nad marnost, vše je marnost.
Dodatek: Bože, on bude ještě píchat Peltierův článek, tak proto potřebuje tak výkonný zdroj.
Dodatek 2: Tohle nemá cenu, je potřeba rezignovat a asi se věnovat chlastu.

Ne, nezachytil, nebudu pátrat v jiných vláknech, co jste si zase vymyslel, máte to uvést v dotazu!
1. "...Systém chladenia:
1x 120 mm ventilátor v prednej časti
2x 120 mm ventilátor v bočnici
1x 80 mm ventilátor v zadnej časti (predinštalovaný)..."

Nejsem si jist, zda už to minule, když jste to skládal, skříň probírala a jasně vám bylo vysvětlováno, že na bočnici je ventilátor k (doplňte) a na zadní stěně má být 120×120[mm] ventilátor. Ale jako když na husu močí. Stejně tak zdroj byl dostatečně probírán.
2. Skříň má dle specifikací šířku 189[mm], takže Loki II se tam vejde snadno. Obtíž ovšem je, že to tam bude muset někdo namontovat a to vidím dost černě. Ty vaše "obavy" jsou snad projevem nedostatečných znalostí středoškolské učební látky z patřičného předmětu, jinak si to neumím vysvětlit.

dobre, chladič teraz nechajme..a chcel by som hlavne aby ste posúdili ten zdroj..je dobrý? Viem, že Seasonic robí dobré zdroje, no človek nikdy nevie. Vyberal som medzi M12II-620 Evo, a S12II-620..a dospel som k názoru, že asi bude lepší ten Evo, pretože bol o čosi drahší. Alebo je lepší v pomere cena/kvalita/výkon ten S12II. A vlastne aký je rozdiel medzi tými radmi(S12II a M12II). Ja sa len pýtam preto, lebo by som bol strašne nerád, keby som si zase po cca 2 mesiacoch niekde na internete prečítal, že je to zase nejaký "nepodarok", t.j. zlá rada, ale Season robí dobré zdroje!

Poprosil by som nejakú rozumnú reakciu, najlepšie od toho, kto sa v tých zdrojoch fakt vyzná, napr. M-Pol