Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB exter disky jedou na jednom pocitaci v pohode, na druhem s problemy nebo vubec

zdravim,
mam problem s napajenim externich 2,5" USB disku at uz 2.0 nebo 3.0.

pred cca pul rokem, kdyz jsem delal zalohy z hlavniho, stolniho pocitace, vsehny byly oukej.
ted jsem potreboval udelat zalsi zalohu a USB2.0 disky se mi na pocitaci nezobrazi vubec, ani se nerozjedou, jen sviti nebo blika kontrolka, ale zadna aktivita, netoci se.

u USB3.0 disku je to podobne s tim rozdilem, ze 1TB disk to najde bez problemu, ale nelze vlastne nic kopirovat, protoze prenosova rychlost je 0-260kpbs. 2TB disk se nezobrazi ani v pruzkumniku ani ve spravci disku, protoze spravce disku se kvuli tomu ani poradne nenacte. pruzkumnik pak ani neodpovida, nereaguje a jedine co muzu udelat je vytahnout disk. pak mi to hodi hlasku, ze jej musim pred praci s nim naformatovat... disk uz je ale mimo.

vsechny ostatni periferie jako mys, klavesnice, herni ovladac, exter strihova karta, flashdisky, to vsechno jde v pohode, dokonce mi jde i exter 3,5" HDD, ktery ma vlastni napajeni.

vsechny disky bez jakychkoliv problemu pracuji na ostatnich pocitacich/notebookach, rychle se pripoji, jsou vsude videt, prenosova rychlost je v pohode, vsechno bez chyb.

po tom, co jsem vypojil z USB portu vse, krom klavesnice a mysi, se 2TB disk nejenom nalezne a da se brouzdat v adresarich a spustit videa, muziku nebo cokoliv, kopirovani je opet na 0kpbs.

cim myslite, ze by to mohlo byt? spatne USB porty, spatna zakladni deska? malo stavy do USBcek? daji se nejak zmerit hodnoty napajeni USB portu?

co se tyce USB portu, tak mam 4x USB2.0 vzadu, 2x USB2.0 vpredu a 2x USB3.0 vzadu. vsechny se chovaji stejne s jakymkoliv externim diskem.

diky za jakoukoliv radu poradu.

________________________________

Win7 64bit, Intel Core i5-2500K, 8GB RAM, ATI HD6900, Asus P8Z68-V LX

diky za odpoved.

co to vubec je USB ochrana a jakym stylem se da odpalit? a hlavne - je to na vymenu desky, nebo se s tim da neco udelat?
jinak asi budu muset koupit PCI rozsireni s USB porty, pocitac se mi nechce rozdelavat a menit desku. kazdopadne snad USBcka na PCI karte budou pak v pohode, abych to nekupoval zbytecne.