Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ruční nastavení asociace souborů ve W7

Mám problém s nastavením asociace souboru ve Windows 7 Ultimate.
Jedná se soubor .zmf a program v Zoner Callisto 4.
Když kliknu na jakýkoli soubor.zmf pravým tlačítkem, tak v něm chybí volba Otevřít v programu.
V Ovládacích panelech ve Výchozích programech není .zmf vůbec v nabídce přípon a nemohu přijít na to, jak tam ručně přidat další typ souboru.

Ani jedna cesta nefunguje. Ten program už něco pamatuje, používal jsem ho ještě pod Win98.
Zaráží mě ale, že ve WinXP jsem prostě do přidal nový typ přípony a k tomu připojil program, ve kterém se má otevírat, ve W7 nic takového nemůžu najít.

Ovládací panely -> Programy -> Výchozí programy -> Nastavit přidružení

nebo
Start -> Všechny programy -> Výchozí programy -> Přidružit typ souboru nebo protokol programu

Bohužel i tak bývá problém s "portable" (neinstalovanými) verzemi. Po nějaké aktualizaci se asociace změní (ztratí).
Někdy je potřeba "vyčistit" neplatné odkazy CCleanerem. Pak to většinou jde i pravým tlačítkem myši a "Otevřít v programu"
V osmičkách je podpora portable verzí lepší.

Mirek