Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémně pomalý start Windows 8.1

Zdravím, mám notebook necelý měsíc, ale je extrémě pomalý. Jedná se o HP Probook 450 G2 s Windows 8. 1. Hlavně tedy spuštění windows trvá cca 10 minut. Ukazuje 99% využití disku ve Správci úloh. Podle testu hdd pracuje správně a anti-malware také nic nenašel. Mám antivir Avast. Služby SuperFetch a Windows Search jsou vypnuté. Nevíte čím to může být? Děkuji

Avast zahoď, zkontroluj, jestli se ti náhodou něco nezálohuje, nedefragmentuje a podobně.
Až ti to po těch deseti minutách naběhne, tak v msconfig - karta Po spuštění - všechno zakaž.
Když ti pak bude něco zoufale chybět, tak ti to PC oznámí a ty to můžeš výjimečně zase povolit.
Za měsíc i za pár vteřin se dá počítač zavšivit. Použij dvojboj MBAM + AdwCleaner (a Gouglího).

svchost je jen nosič služeb.
- ve správci úloh musíš zapnout zobrazení sloupce "pid" = vidíš číslo procesu.
- v příkazovém okně cmd.exe dáš výpis:

tasklist /svc

...a vidíš, co se za číslem svchosta schovává. pokud to jsou aktualizace, to se microsoftu pravidelně stává, ms je blb.

ten process explorer to umí zobrazit rovnou za běhu.

svchostů máš vidět podstatně víc a mají běžet z adresáře windows\system32
(aha, v normálních windows. správce úloh ve win8.1 je degenerovaný)