Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dobrý den potřebuju váš názor a radu s koupí Základní desky a CPU

Dobrý den... Chci se zaptat jestli Základní Deska ASUS M5A97 R2.0 asus-m5a97-r2-0-d355391.htm a CPU AMD FX-8320E amd-fx-8320e-d2147648.htm pujdou dohromady... + Mám 8 GB ram na DDR3 a GTX 750ti ... a chci se zeptat .. po té co komponenty vyměním a pokud mám jíž na HDD nainstalovaný windows jestli už to normálně poběží do windows. Díky za odpověď. Možná bych tam ale spíš dal FX 6300 :) .

Dobrý den. Pokud je ale sestava zakoupená například od lenovo a ted tam chci dát jen do bedny novou desku a procesor, zanechat zdroj, grafickou kartu, pevný disk, ale nemám CD od windows, který už byl v PC, ale asi je tam v cenně tak jak se postupuje? Dá se to nějak obejít i bez CD? Včera večer sem četl že to nějak de, ale nevim jestli i v tomhle případě.

takže sem jako zaplatil za win 8, ale pokud se rozhodnu pro upgrade tak ho už nemám? :D Mám tady nějaký ty recovery který mají vrátit PC do továrního nastavení a někde sem jen tak četl že se to s teho dá vyjmout, ale taky sem četl o té OEM a teď mě sere že nejsem nějakej hacker master, kterej by to nějak obešel :D

A četl sem taky o tom že boxový chladič to špatně chladí... proudění vzduchu ve skříni mám dobrý a kdybych plánoval kouit chlazení na FX 8300 myslíte že by ste mi mohli poradit jaký? Nemám nějak velkou skřín, takže čím menší tim líp, ale aby měl aspon dostatek chladu pro ten procák. :) Plánuju na tom občas hrát hry, ale převážně na tom pojede photoshop a budu dost častu renderovat videa. Je FX 8300 za tu cenu dobrá volba?

Essencia ti poradil dobře, FX-8300 je za tu cenu dobrá volba. Vesměs box chladič CPU uchladí, ale moc nevydrží a je hlučný, je lepší koupit jiný chladič, který bude chladit lépe, bude tichý. Je třeba zjisti přesně skříň, případně změřit jak vysoký chladič se ti tam vleze. Bez toho ti nikdo neporadí.