Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem K8N Neo 2 Platinum a kompatibilita RAM

Zdravím,

mám tuto desku (viz odkaz)
http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mb d/pro_mbd_detail.php?UID=650
a
paměti:
product.jsp

a nyní mám osazené 2 sloty (2x 512MB RAM - Kingmax) pracují v režimu DDR 400
chtěl bych si přikoupit ještě 2 stejné moduly a potřeboval bych trochu ujasnit ty informace v tabulce. Co znamenají ty poznámky Single side a Double side?
Moje stávající paměti jsou jednostranné. Znamená to že musim dokoupit další dva identické jednostranné moduly? A budou potom fungovat v režimu DDR 400 a v Dual channelu?
Děkuji za rady,
PS: nejsem až takový odborník:)

Ano znamena to jednostranne. Vpodstate ide o pocet chipov, menej chipov mensia zataz budiacich obvodov, podla tej tabulky by to malo ist potom na 400, zarucit ti to ale nezaruci nikto ze to tak bude s kazdymi modulmi, odlisnosti su v organizacii chipov, a v BIOSe mozu byt aj chyby...

Zalezi na doske ptz to nespomaluje procesor ale nastavuje to BIOS (samozrejme BIOS bude pravdepodobne rozlisovat niektore veci podla typu CPU, ktory zdetekoval), co a ako BIOS nastavuje vie asi najlepsie vyrobca motherboardu, takze ich tabulke by som veril, ale ako som aj pisal neda sa to zarucit (BIOS moze robit aj nieco uplne ine ako v nejakej tabulke, hlavne ak BIOS a tabulku robili dvaja rozdielni ludia :)
P.S. samozrejme to moze zavisiet aj od verzie BIOSu takze ak to nepojde tak ako pise vyrobca tak skusit este aktualizovat BIOS.