Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční RAM

Dobrý den,

koupil jsem si paměti RAM "EVOLVEO Zeppelin GOLD DDR3 8GB 1333MHz (dual kit 2 x 4 gb)" Chtěl jsem je rozjet na "ASRock G41M VS3", ale po spuštění nejedou, ani obrazovka se nespustí, vše jsem pečlivě zapojil, jak se sluší a patří, staré ram mi jedou normálně. Nejede ani po jednom kuse. Nevíte proč?

Děkuji, s pozdravem

Stanislav Málek.

Do té staré základní desky potřebuješ paměti s konfigurací DualRank. Většina dnes prodávaných paměťových modulů má však konfiguraci SingleRank a pak se jeví jako nefunkční.
Jedny z posledních dostupných 4GB modulů s požadovanou konfigurací jsou tyto:
http://www.tsbohemia.cz/transcend-jetram-ddr3-4gb- 1333mhz-cl9-jm1333kln-4g_d110644.html
Pokud chceš 8GB, tak kup 2 kusy.
Jinak 4GB DualRank moduly se dají poznat na 99% i pouhým pohledem, protože mají osazených 16 paměťových čipů. Mimochodem o těch požadovaných 16ti čipech na 4GB modulu se píše i na stránkách výrobce desky:
g41m-vs3